Youtube Videolarını Programsız indirin

Video izleme ve paylaşma sitesi youtube.com dünyanını en çok ziyaret edilen video sitesi olma özelliğini sürdürüyor.
Youtbe.com sitesinden bir çok nedenden dolayı  video indirme ihtiyacını hissederiz.
Örneğin,günlük yaşamda en çok ihtiyacımız olanların başında müzik dinlemek gelmektedir.İnternet erişimi eskiye oranla artmış olsa da henüz yeterince ulaşılamayan yerlerde olabiliyor.Ulaşılsa bile  erişim sınırlı kalabiliyor.
Youtube videolarını kullanmada en çok sıkıntıyı eğitimciler ve öğrenciler yaşıyor.Öğretmenler ders içi etkinliklerinde eğitim videoları kullanmak istiyorlar.Fakat,okullardaki internet bağlantılarının yasaklı olması nedeniyle, kullanmak istedikleri videoları bir türlü açamıyorlar. Derse hazırlıklı başlamak isteyen öğretmenler,bu durumda videoları önceden indirerek,ders içeriklerini hazırlıyorlar
Youtube.com sitesinden video indirmenin bir çok yöntemi bulunmaktadır. Anlatacağımız yöntemin en önemli özelliği, uygulamanın basit ve akılda kalıcı olmasıdır. Youtube videolarını hızlı şekilde ve program kullanmadan indirmek için  bir kaç basit işlemi yapmak yeterli oluyor.
İlk önce indirilmek istenen videoyu seçerek,açıyoruz.
videosec
Seçtiğimiz video sayfasının adres satırındaki video bağlantısının başına  alt resimde görüldüğü gibi “ss” sembolünü yazıyoruz.
videosec2
ve yeni oluşan bağlantı adresine tıklayarak,video indirme sayfasına ulaşıyoruz.
videosec3
Sayfanın sağ tarafındaki Bağlantılar İndir”  seçeneklerinden  seçim yaparak,videoyu kolayca indiriyoruz.
İnternetsiz ortamlarda Youtube videolarını izlemek veya sevdiğiniz müzikleri dinlemek isterseniz youtube.com üzerinden istediğiniz videoyu veya sadece videonun müziğini MP3 olarak bilgisayarınıza” çevrimiçi” indirebilirsiniz.
Program kullanmadan video veya MP3 indirmek için offliberty.com sitesinden sitesinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.
Üyelik istemeyen sitenin ana sayfasına giriş yaparak indirmek istediğiniz videonun linkini sayfada açılan pencereye yapıştırın. OFF yazan ikona tıklayın ve bekleyin.
Kısa süre sonra site gerekli düzenlemeleri tamamlıyor.Daha sonra açılan pencereden indirme seçeneği olarak iki seçenek sunuluyor. Bu seçeneklerde dosyayı video olarak yada Mp3 olarak seçtikten sonra isteğinize uygun indirme butonu açılıyor.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.