Yazılarınız Twitter.com hesabınızda otomatik yayınlansın

Twitter.com hesabında içerik paylaşmanın site ve içerik tanıtımı açısından etkisi ve önemi büyüktür.Yazılarınızı Twitter hesabınızda paylaşmanın bir çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en etkili olanı kuşkusuz bir  Google markası olan  FeedBurner üzerinden yapılan paylaşımdır.
Yazı içeriklerinizi Twitter.com üzerinden tanıtmak için önce bir  FeedBurner hesabınız  olmalıdır.Eğer hesabınız yoksa buradan FeedBurner hesabı  oluşturunuz. Hesabınızı oluşturduktan sonra siteye giriş yapınız.Siteye giriş yaptığınızda önceden girdiğiniz hesap adınızı yada kayıtlı hesabınız birden fazlaysa tüm hesap adlarınızın listesini  göreceksiniz. Paylaşım yapmak istediğiniz site hesabınıza tıklıyorsunuz.
[ Yeni hesap açıyorsanız, “Burn a feed right this instant. Type your blog or feed address here:” (  blogunuzun adını veya yayın adresini buraya yazın:) açıklamasının altındaki pencereye site veya blog adını yazarak,sonraki sekmesinden yönlendirmeleri takip etmelisiniz.]

Hesabınıza girdikten sonra üst sekmelerden ” Publicize” (“Halka duyurmak” veya “Tanıtmak”) yazan sekmeye tıklıyorsunuz.Yeni açılan sayfanın sol tarafındaki  menüden

Halka Duyurmak>Sosyalleşmek “bağlantısına tıklıyorsunuz. Buradan girdiğiniz yeni sayfada “Twitter hesabı ekle” butonundan Twitter hesabınıza giriş yaparak giriş iznini onaylıyorsunuz.Hesaba giriş onayı verdikten sonra sayfanız otomatik olarak tekrar FredBurner sayfanıza dönüş yapıyor.
Dönüş sayfanızda “Formatting Options” (Biçimlendirme seçenekleri veya Formatlama seçenekleri)  sekmesininin altındaki pencerelerden Twitter.com üzerinde yapılmasını istediğiniz paylaşım seçeneklerini ve diğer gerekli düzenlemelerinizi yapınız.Biçimlendirme sonuçlarını  hemen altta verilen pencereden ön izleme olarak izleyebiliyorsunuz.Ön izlemeyle düzenlemelerinizi kontrol ettikten sonra sayfanın en altında bulunan  “Etkinleştir” butonuna tıklayarak,Twitter bağlantısını kullanmaya başlayın.
İçeriklerinizi Twitter.com üzerinde yayınlamak için dlvr.it . bağlantısından da alternatif olarak yararlanabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: