WordPress Yazı İçeriklerinizi Sesli Anlatın

WordPress yazı içeriklerinizin okunurluğu artırmak için yapılabileceklerle ilgili yazı serisine devam ediyoruz.

Bu yazımızın içeriğinde de harika bir eklentiyi tanıtırken eklentinin kurulumu ve kullanım özellikleri hakkında bilgi verelim.Eklentinin adı Konuşma için Responsive Voice Metin eklentisidir.Eklentiyi kurduktan ve etkinlleştirdikten sonra kullanabilmek için yazı içeriğinize eklemeniz gereken ve altta verilen shortcode kodunu eklemelisiniz.

[responsivevoice voice="UK English Female" buttontext="Listen to this"] A button to read only the text
 surrounded by these shortcodes. [/responsivevoice]

 

[responsivevoice voice=”UK English Female” buttontext=”Listen to this”] A button to read only the text surrounded by these shortcodes. [/responsivevoice]

Eklentinin kullanılır olması için Yazı içeriğinizi kırmızı ile gösterilen bölüme yazmalısınız Yada kodu yazı içeriğinize göre düzenlemelisiniz.
Daha fazla bilgi edinmek için buradan responsivevoice.com sitesine giderek farklı özellikleri de inceleyebilirsiniz.
Eklentinin özelliğine gelince;  Üstteki kod içerisinde oluşturduğunuz yazı içeriğinizin başında veya sonunda yada özelliği kullanmak istediğinizi bölümde bir konuşma butonu oluşturuluyor.Konuşma butonu tıklatıldığında ses düzeni çalışarak içeriği sesli konuşmaya çeviriyor.Böylece yazı içeriğinizi site takipçinize konuşma metni olarak dinletebilirsiniz.
Üstte verilen kod üzerinde 168 ülke dilinde dönüştürme yapabilirsiniz.Butonun çalışması ile ilgili bir sorun olursa buton kodunu;

[responsivevoice_button voice="Turkish Female"]

 

[responsivevoice_button voice=”Turkish Female”]

biçiminde değiştirerek kullanmayı deneyiniz.Eklentinin kullanım özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için responsivevoice.com sitesine gidiniz.
Eklentiyi WordPress-Plugin sitesinden indirebilirsiniz.Eklentinin Chrome web mağazası/Metinden-konuşmaya eklentisini de tarayıcınız üzerinden kullanarak girdiğiniz sitelerdeki yazıları sesli dinleyebilirsiniz.
İçerikle bağlantılı olarak altta verilen linklerden yazı içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.
İçeriklerinizin okunurluğunu artırın
Google Dökümanlarda”Sesli kayıtlarınızı yazıya dönüştürün”

Site yazılarınızı Sesli Konuşarak Düzenleyin

 

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.