WordPress Sosyal Soyunma Eklentisiyle İçeriklerinizi Paylaşın

Site tanıtımında ve içerik paylaşımında kullanılan araçların başında kuşkusuz  sosyal medya araçları gelmektedir.

Bu araçların kullanılmasında ise en çok tercih edilenler arasında da “paylaş” ve beğen” butonları öne çıkmaktadır.
Sanal dünya aleminde kıyasıya bir rekabet ortamının oluşması sonucunda birbirinden farklı ve etkileyici çok sayıda buton paylaşımı yapılmaktadır.
Bu yazımızda tanıtacağımız eklentide bir çok özelliği üzerinde bulunduran kullanımı kolay ve göze hitap eden bir buton paylaşımı eklentisidir.Eklentinin adı; WordPress Sosyal Soyunma eklentisidir.
Eklentinin en önemli özelliği ise,site ziyaretçilerinizin beğenisini ve paylaşımını artırmaya yönelik olmasıdır. Eklenti ile birlikte gelen twitter-facebook ve google+ butonlarının arkasına gizlenen bir dosya indirme programı veya paylaşılmak istenen bir link,paylaşımdan sonra açığa çıkıyor.
Eklentinin kullanımı oldukça kolaydır.Eklentiyi sitenize kurduktan sonra yazı içeriğinizde oluşan kısa kodu ekledikten sonra  içine indirilmesini istediğiniz dosyayı yada linki ekliyorsunuz.
Gelen ziyaretçiyi beğenmeye veya paylaşmaya zorlamak doğru olur mu? diye düşünebilirsiniz.Ancak,paylaşılan dosya yada link ilgi çekiyorsa,paylaşımcı zaten beğendiği için indirme işlemini yapıyordur.Yada yine de paylaşımcının tercihine kalmıştır.
Eklentinin gelişmiş ücretli versiyonunu kullanmak isterseniz Codecanyon  sitesini ziyaret ederek, bilgi edinebilirsiniz. Gelişmiş özellikleri buradan inceleyebilirsiniz.Gelişmiş-ücretli versiyonun bir haftalık deneme sürünümüne buradan  sociallocker.org/ adresine giderek, ulaşabilirsiniz.
Eklentinin ücretsiz sürümü WordPress.org/plugin sitesinde bulunmaktadır. Eklentinin demosu bu yazının bitiminde görüldüğü gibidir.Sosyal medya butonlarından birisine tıkladığınızda eklentinin linkine ulaşabiliyorsunuz.

[Sociallocker] https://wordpress.org/plugins/social-locker/ [/ sociallocker]