WordPress Sitenizde Resim Galerisi Oluşturun

WordPress sitenizde site içeriklerinize eklediğiniz resimlerinizden seçim yaparak veya bilgisayarınızda bulunan resim klasöründen resimler ekleyerek,farklı özelliklerde resim galerileri oluşturabilir, sitenizin görüntüsüne renk katabilirsiniz.

Resim galerisi oluşturmak için kullanabileceğiniz basit iki yöntem bulunmaktadır.

  1. WordPress editör ile Resim Galerisi oluşturabilirsiniz.
  2.  Eklenti kullanarak resim galerinizi oluşturabilirsiniz.

WordPress Editör İle Resim Galerisi Oluşturma

WordPress ile oluşturacağınız resim galerisini yazı içeriklerinizde veya Sayfalar üzerinde Yeni Sayfa ekle yoluyla düzenleyerek,paylaşabilirsiniz.Buradaki örnek resim galerisini Sayfalar üzerinde düzenleme yaparak anlatacağız.

Sayfalar-Tüm Sayfalar-Yeni sayfa ekle yoluyla bir sayfa açın.Sayfa başlığını belirledikten sonra “Ortam ekle” butonunu açın.

Gelen pencerede Sırasıyla “Galeri Oluştur” seçtikten sonra galerinize eklemek istediğiniz resimleri seçin.

Seçtiğiniz resimlerin üzerinde bir “tik” işareti oluşacaktır.Resim seçimini tamamladıktan sonra, sağ alt köşede bulunan “Yeni Galeri Oluştur” butonuna tıklayın.

karşınıza gelen yeni ekran üzerinde resimlerinizi kontrol edin.Ekranın sağ tarafında da resim ekleyeceğiniz alanı ve özelliklerini belirleyin.Resimleri ortam sayfasından yüklemek isterseniz,galeriye eklemek istediğiniz resimleri işaretleyin ve “Galeri Oluştur ” butonuna basın.

Ön izleme yaparak,galerinizi kontrol edin.Düzenleme yapmak isterseniz,yüklediğiniz resimlerden herhangi birisinin üzerine geldiğinizde otomatik açılan düzenleme işareti üzerine tıklayın ve düzenleme sayfasından gerekli ayarları yapın.

Küçük bir ipucu:Üstte yapılan anlatım wordpress.org üzerinden yapılmıştır.Wordpress.com üzerinden galeri oluşturmak isterseniz,düzenleme bölümünde daha fazla seçenek sunulmaktadır.

Eklenti kullanarak galeri oluşturabilirsiniz.

WordPress sitede Resim Galerisi oluşturmak için kullanabileceğiniz onlarca galeri oluşturma eklentisi mevcuttur.Buradaki bağlantıdan WordPress eklenti sitesine giderek,kullanabileceğiniz eklentiler listesine ulaşabilirsiniz.Birbirinden ilginç ve kullanımı kolay eklentileri deneyerek, sitenizde kullanabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.