Windows 7 Fotoğraf Görüntüleyicisini Yükleyin

Windows 10 İşletim Sistemi, devam eden güncellemelerle birlikte getirdiği yenilikler sayesinde kullanıcı portföyünü artırmaya devam ediyor. İşin doğrusu, önceleri yadırgamakla birlikte, her geçen gün daha fazla alışmaya başladık. Daha kolay kullanılır olmasının yanı sıra sürekli yenilenmesi ve yeni uygulamaları eklemesi, kullanıcı desteği bulmaktadır.

Ancak, bütün bu olumlu gelişmelere rağmen bazı uygulamalar, bazen can sıkıcı da olabiliyor.

Örneğin; Başlangıç açılışında şifre istenmesi gibi.. Şifresiz giriş bir şekilde hallediliyor ama, bir takım uygulamalarda kayıt zorunluluğu sıkıcı bulunuyor. Bir uygulama için e-posta adresiyle kayıt yapıldığı anda, başlangıç açılışı da hemen şifreli açılışa dönüyor. Haydi, yeniden şifre kaldır…uğraşı başlıyor. Bu durum, umuyoruz önümüzdeki güncellemelerde düzeltilir.

Windows 10 ‘da bir başka sorunda fotoğraf göstericinin çok yavaş çalışıyor olmasıdır. PC’ deki fotoğraf görüntüleyicide çok geç açılıyordu. Sorunun kaynağını öğrenmek ve düzeltmek için internete araştırmak için girdiğimde, sorunun bir çok kullanıcının ortak derdi olduğunu gördüm. Microsoft yöneticileri ve uzman yetkililer umarım yakında bu sorunu da düzeltirler.

Aslında sorun düzelir diye biraz bekledim ama, hala düzelmedi. Bu durum karşısında eski Windows fotoğraf görüntüleyicisi ile devam etmeye karar verdim. Siz de benim gibi düşünüyorsanız, eski fotoğraf görüntüleyicisini bilgisayarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Öncelikle bilgisayarınızda boş alana sağ tıklayın ve Yeni>>metin belgesi açın. Metin belgesinin içine altta verilen kodları yapıştırın.

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows Photo ViewerCapabilitiesFileAssociations]
“.tif”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”
“.tiff”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”
“.png”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”
“.bmp”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”
“.jpeg”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”
“.jpg”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”
“.ico”=”PhotoViewer.FileAssoc.Tiff”

Metin belgesi üzerinde Dosya>>farklı kaydet sekmesine tıklayın ve kayıt penceresine viewer.reg yazdıktan sonra, dosya türünü “Tüm Dosyalar” olarak belirleyin ve kaydedin.Uygulama masaüstünüzde yer alacaktır.Masaüstünde oluşan viewer.reg dosyasına çift tıklayın ve aracı kayıt defterinize ekleyin.

Daha sonra masaüstünde herhangi bir resmin üzerine sağ tık yapın ve “Birlikte aç” seçeneğini açın

Windows Fotoğraf görüntüleyicisi ile resminizi açın.

Üstteki uygulamayı çalıştıramadıysanız, hemen canınız sıkılmasın. Alternatif çözüm olarak, burada ki bağlantıdan https://mega.nz tıklayın.Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi rar. Dosyasını bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz dosyayı çift tıklayarak açın. Windows Fotoğraf görüntüleyicisi kayıt anahtarı üzerine çift tıklayarak, kurulumu tamamlayın. Daha sonra üstteki adımları uygulayarak, herhangi bir resmi “Birlikte Aç” seçeneğini kullanarak, eski Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile açın.

4 Responses

 1. ENVER FIRAT CAN dedi ki:

  çok teşekkürler çalıştı…

 2. emre dedi ki:

  hocam çok teşekkür ederim uzun zamandır bunu arıyordum işe yaradı çok sağolun

 3. Merto dedi ki:

  teşekkür ederim şu win 10’un saçma fotoğraf görüntülemesinden kurtuldum. çok şükür ya.
  bu arada siz siz olun win 10 a geçmeyin.
  win 7 kral kral kral diyorum başka bir şey demiyorum.

 4. Mario dedi ki:

  Hareeketli Gif hariç tüm formatları gösteriyor. 🙁

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: