Windows 10’da Windows 7 Oyunlarını Oynayın

Windows XP ve Windows7 kurulu bilgisayarlarda yıllar boyu edindiğimiz kullanım alışkanlıkları  ile oluşan deneyimler Windows 8 ve Windows 8.1 ile birlikte büyük ölçüde değişimlere uğradı.Devamında ise daha da geliştirilmiş olarak gelen Windows 10 iletişim sistemi ile değişim oranı daha da arttı.
Windows yöneticileri kullanıcıları için geliştirdiği son sistemlerinde Windows 7 ve Windows Xp işletim sistemlerinin bir bölüm özelliklerini (örneğin;başlat menüsü) gelişmiş halleriyle devam ettirerek,bir bakıma geleneksel yapıdan gelen kullanıcılarını da etkilemeyi başardılar.
Buna rağmen Windows 7 alışkanlıklarını bırakmayan ve işletim sistemlerini değiştirmeyenlerin oranının hala hatırı sayılır oranda yüksek çıktığı bilgisi,internet araştırmalarında yer alıyor.
Windows 10 işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlar alan yada sistemlerini Windows 10’a yükseltenlerin sistem içinde en çok aradıkları özelliklerin başında Windows 7’de oynadıkları oyunları aramış olmaları,yine yapılan internet araştırmalarının bir sonucudur.
Windows 10 işletim sistemiyle birlikte gelen Microsoft Solitaire Collection ve diğer oyun uygulamalarında birbirinden ilginç ücretli ve ücretsiz oyun konsülleri bulunmasına rağmen alışkanlıkları gereği Windows 7 üzerinde severek oynadıkları satranç,Freecell,Mahjong,Mayın Tarlası gibi oyunları da oynamak istedikleri ve bulamadıkları içinde hayal kırıklığı yaşadıkları yine araştırmaların sonucunda ortaya çıkan bir sonuçtur.
Windows 10 kurulu bilgisayarınızda Windows 7 oyunlarını tekrar oynamak için üçüncü taraf bir yazılımı bilgisayarınıza ücretsiz ve Türkçe dilinde kurarak devam ettirme olanağına sahipsiniz. Yazılımı indirmek ve kurmak için buradan winaero.com yazılım sitesine gidin.
Yazılımı yükleme aşamasında altta resimde görülen sayfa açılacak.


ileri tuşuna basarak kuruluma devam edin.Devamında açılan sayfada kurulumda bulunan oyunların listesini göreceksiniz.

Listede bulunan oyunların tamamını seçebilir yada oyunların yanında bulunan tikleri kaldırarak seçim yapabilirsiniz.Tercihinizi belirledikten sonra “Kur” butonuna basarak kurulumu sürdürün.

Kurulum tamamlandıktan sonra “Bitir” butonuna basarak,kurulumu tamamlayın.
Artık, klasikleşmiş Windows 7 oyunlarını yeni sisteminizde oynayabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.