Windows 10 Spot Işıkları ve Uyku Modu Ayarları

Windows 10 İşletim Sistemi, birbirinden ilginç uygulamalarıyla göz doldurmaya devam ediyor.

Bu uygulamalardan en etkileyicilerden bir tanesi de bilgisayarınızı uyku modunda iken açtığınızda, ekranda karşınıza gelen harika arka plan görüntüleridir.

Arka plan Spot ışıklarını görebilmeniz için bilgisayarınızın uyku modu ayarlarının yapılmış olması gerekmektedir. Uyku modu ayarlarıyla bilgisayarın kullanılmadığı anlarda ekranın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için belirlediğiniz bir süreden sonra ekran kararacaktır. Uyku modu ayarlarını düzenlemek için, Windows başlangıçta sağ tık yaptıktan sonra, “Güç Seçenekleri” sekmesini açmalı ve ayarlarınızı yapmalısınız.


Kilit Ekranı Görüntüleri” yada “Windows Spot Işıkları” biçiminde adlandırılan harika arka plan görüntüleri, uyku modundan sonra ekranı her açtığınızda karşınıza farklı arka plan görüntüleri açılacaktır. Bilgisayarınızda Spot ışıklarını görebilmeniz için, “Ekran Kilit” ayarlarının uygulama penceresinde aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

Spot Işıkları ekranını aktif hale getirmek için, Windows başlangıçAyarlar>Kişiselleştirme>Kilit Ekranı yolunu izleyin


Açılan sayfada “Kilit Ekranı” sekmesini açın.


Açılan pencerenin sağ tarafında “Kilit Ekranı” altında bulunan pencerede “Windows Spot Işığı” sekmesini açın .Daha sonra alt tarafta bulunan “Oturum açma ekranında kilit ekranı arka plan resmini göster” açıklamasının hemen altında bulunan butonu açık hale getirin ve işlemi tamamlayın.

İşlemi tamamlama aşamasından sonra, ekranı her açışınızda birbirinden farklı arka plan görüntüleriyle karşılaşacaksınız.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.