Windows 10 Masaüstü Simgelerini Gösterin

Windows 10 masaüstü genel simgeleri( bu bilgisayar-Denetim Masası) kullanım açısından en çok aranılan ve kullanılan özelliklerdir.Bu dosyalar manuel olarak masaüstüne yerleştirilmektedir.
Yeni alınan bir bilgisayarda yada formatlanmış bir bilgisayarda bu simgeleri göremeyiz.Simgeleri manuel olarak masaüstünde göstermek için kullanabileceğimiz basit yöntemler bulunmaktadır.Aşağıda belirtilen bu yöntemleri kullanarak simgeleri masaüstünüzde gösterebilirsiniz.

  1. Yöntem:

Başlat menüsünde büyütec sembolü ile gösterilen arama penceresine (arama penceresine  W+S  tıklayarakta ulaşabilirsiniz)  “masaüstü” veya “masaüstü genel simgeler” yazdığınızda arama penceresinde bulunan söz öbekleri arasında  “masaüstü genel simgeler” sekmesi görünecektir.

Sekmeye tıkladığınızda masaüstü dosyalarınızın simgelerinin bulunduğu yeni bir pencere açılacaktır.


Pencerede masüstü simgelerinizi göreceksiniz. Masaüstünde görünmesini istediğiniz simgeye ait kutucuğa tik işareti koyduktan sonra “tamam” butonuna bastığınızda istediğiniz simge masaüstünüzde yer alacaktır.

2.Yöntem:

Bilgisayarınızın masaüstünde boş bir yere sağ tık yapın.Açılan pencerede “Kişiselleştir” sekmesini açın.Karşınıza “Ayarlar-Ana Sayfa” ekranı gelecek.Ekranda “Temalar>İlgili Ayarlar ” altında bulunan “Masaüstü simge ayarları” sekmesini tıkladığınızda “Masaüstü Simge Ayarları” penceresi açılıyor.pencerede, belirlediğiniz masaüstü öğelerini seçin ve “Tamam” tuşuna basın.Belirlediğiniz simgeler,masaüstünüze gelecektir.

3.Yöntem:

  • İlk önce Başlat > Ayarlar  > Kişiselleştirme > Temalar > Masaüstü simgesi ayarlarını seçin.

  • Ardından, Masaüstü Simgeleri ögesinin altından, masaüstünüzde görünmesini istediğiniz simgelerin yanındaki kutuları işaretleyin.

  • Daha sonra Uygula ve Tamam seçeneğini belirleyin.

 

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.