Windows 10 Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı

Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Kaldırma Aracı, kötü amaçlı yazılımları bulmanıza ve bilgisayarınızdan kaldırmanıza yardımcı olur.

Windows 10 bilgisayarınızda, Microsoft tarafından barındırılan, kötü amaçlı yazılımları kaldırmanız için kullanabileceğinizi ücretsiz ve etkili bir araç bulunmaktadır.

Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Kaldırma Aracı‘nın (MSRT) nasıl çalışacağını bu yazımızın içeriğinde bularak, kolayca uygulayabilirsiniz.

Microsoft , MSRT aracını Windows güncellemeleriyle her ay düzenli olarak güncellemektedir. MSRT aracı, bilgisayarlara kolayca ulaşabilen ve yaygın olarak kullanılan, etkili ve zararlı yazılımları tespit eden ve yok etmek için kullanılan bir araçtır. Aracı, virüsten koruma yazılımı olarak düşünülmemelidir.

Bilgisayarınızda bir virüs koruma programını mutlaka bulundurmalısınız.

MSRT, sessiz modda çalışan bir araçtır. MSRT, üç farklı özellikte tarama yapmaktadır.

  • Hızlı tarama: Sistemde kötü amaçlı yazılım içerdiği düşünülen dosyaları acil ve hızlı taratma
  • Tam tarama: Tüm sistemi taratmak isterseniz, bu tercihi seçmelisiniz. Sistemde bulunan dosyaların özelliklerine göre tarama, birkaç saat sürebilir.
  • Özel tarama: MSRT,önce hızlı bir tarama yaptıktan sonra seçmiş olduğunuz dosya yada klasörü taramaya başlar.

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Nasıl Kullanılır:

Windows başlangıç arama penceresine ” mrt  ” yazın ve enter tuşuna basın.Arama penceresinde görülen MSRT sembolü-Komut çalıştır butonuna basın.

Devam etmek için “İleri >” düğmesine tıklayın.

Açılan pencerede, seçenekleri gözden geçirerek, bilgisayarınızda yapacağınız tarama türünü işaretleyin ve ” İleri > ” üzerine tıklayın.

Dosyanın türüne ve özelliğine göre bir süre devam edecek olan tarama başlatılıyor.


Tarama işlemi tamamlandıktan sonra açılan penceredeki yönlendirmelere uygun olarak, kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

 

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.