Web Sitenizi Bing Arama Motoruna Kaydedin

Web sitenizi Google Arama Motoru üzerinde kayıt ederek geri dönüşüm edebileceğinizi, böylelikle sitenizin hitinde ve trafiğinde artış görebileceğinizi yazılarımızda daha önce paylaşmıştık.

Google Aramaya “web sitesini arama motorlarına kaydetme” türünde bir söz öbeği yazdığınızda,sitenizi kaydetmek için yararlanabileceğiniz onlarca siteye ulaşabilirsiniz.

Ancak,çok dönüşüm almak ve sitenizi hızla yükseltmek gibi bir isteğin bir takım olumsuzlukları beraberinde getirebileceğini de düşünmeliniz.Bu durumda yapılması gereken en doğru hareket en iyi ve en güvenilir kaynakları kullanmaktır.

Microsoft bünyesinde barındırılan Bing Arama Motoru sitenizi kaydederek,dönüşüm alabileceğiniz önemli bir araçtır.Bing Web Yöneticisi ile sitenizi doğrulamak için Microsoft hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.Buradan Bing Web Yöneticisi Araçları sayfasında oturum açtığınızda doğrudan Bing Web Uzmanı sayfasına yönlendirileceksiniz.

Sayfanın alt-orta kısmında bulunan “SİTENİZİ EKLEYİN“butonunu açarak site adresinizi girin.

Gelen sayfadaki formu doldurun ve site kaydınızı tamamlayın.Kayıttan sonraki sayfada site adınızı ve site haritanızı eklemeniz gerekmektedir.

http://www.site.adınız/sitemap.xml biçiminde önceden kurduğunuz site haritanız olmalıdır.Site haritanızı ekledikten sonra gelen sayfada sitenizin doğrulandığını belirten bir sayfa açılıyor.

Birinci yöntemle site XML dosyasını bilgisayarınıza indiriyorsunuz.İndirdikten sonra FileZilla sunucusundan sitenize ekliyorsunuz.

İkinci yöntemide verilen META kodunu sitenizin <head> bölümüne yapıştırarak,sitenizi doğruluyorsunuz.Meta kodunu doğrudan seo eklentinize eklemek isterseniz çerçeve içindeki bölümü kopyala-yapıştır ile eklemeniz yeterlidir.

 

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.