Web Siteniz için Ücretsiz Görüntü Kaynakları | My Guytu
Web Siteniz için Ücretsiz Görüntü Kaynakları – My Guytu

Web Siteniz için Ücretsiz Görüntü Kaynakları

Web sitenizde içeriklerinize ekleyeceğiniz görseller, ziyaretçi deneyiminiz için en önemli unsurdur.

Web sitenizde yayınladığınız içeriklerinizde ki resimler içeriğinizle uygun ve tamamlayıcı olmalıdır.

Zira, ziyaretçiler genellikle bazen içeriği okumadan önce resimlere göz atarak, aradığı içerik olup olmadığını kontrol etmek isteyebilir. Onun içinde ziyaretçilerin içerikten önce resimleri kontrol etmesi, resimlerin öne çıkmasına neden olmaktadır.

Konu ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda, insanların %80’inin resimle anlatılan içerikleri daha çok okuduklarını ortaya koymaktadır. Aynı araştırma sonuçlarına göre, resimli konuların %65’inin daha çok akılda kalıcı olduğu sonucuna ulaşılmıştır.

Web sitesine yazı içine döşenen resimlerin mutlaka konu ile ilgili olması zorunluluğunun ortaya çıkması, resim arayışının artmasına neden olmaktadır. Her konu ile ilişkili resimleri bulmak bazen sıkıntı yaratabiliyor. Bunların başında da telif hakları gelmektedir. Yazı içeriğinize ekleyeceğiniz herhangi bir resim, telif hakkı nedeniyle başınızı ağrıtabilir. Onun içinde sitenize ekleyeceğiniz resimleri aklınıza estiği gibi kopyala-yapıştır mantığıyla eklememeniz gerekmektedir. Bu durumda kullanabileceğimiz yöntemler bulunmaktadır.

Bu yöntemler:

  • Kendi resmimizi kendimizin üretmesi
  • Ücretli resim sitelerinden yararlanmak
  • Ücretsiz resim sitelerinden yararlanmak

Biçiminde sıralanabilir.

Kendi resminizi üretebilmek için kaliteli bir makineye veya cep telefonuna sahip olmalısınız. Tabii birazda fotoğrafçılık sanatıyla ilgili olmalısınız. Fotoğraf makinenizde veya cep telefonunuzda çektiğiniz resimlerinizi canva.com veya Gimp Editör gibi resim düzenleme araçlarında boyutlandırarak, optimize etmelisiniz.

Ücretli görüntü elde etmek için çok sayıda siteye ulaşmak için Google aramaya yazmanız yeterlidir. Ancak, bunun için bir bütçe ayırmanız gerekecektir.

Ücretsiz resimler için yararlanabileceğiniz çok sayıda siteye yine Google aramadan ulaşabilirsiniz. İsterseniz altta oluşturduğumuz listeyi inceleyerek, ücretsiz resim sitelerinden resim indirebilirsiniz.

Listede bulunan siteleri sırayla deneyin. Beğendiğiniz siteleri yer imlerinize veya kaydetme sitelerine ekleyerek, dilediğiniz zaman ulaşın.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: