USB Belleğinizi Sıkıştırın

Gelişen teknolojinin hızlı değişimiyle birlikte kullandığımız bilgisayar araçlarının bir kısmı ortaya çıkışlarından kısa bir süre sonra ya daha gelişmiş araçlara yerlerini bırakıyorlar.yada değişime ayak uyduramayarak ortadan kayboluyorlar.

Hızlı değişimin en çok görüldüğü alanların başında,bilgilerin depolanması ve kolayca taşınarak kullanmasını sağlayan araçlarda görülmektedir.Popüler barındırma servisleri denince ilk akla gelen Bulut Teknolojileri Sistemidir.Bulut sistemi her türlü bilgiyi hızlı,kolay ve her yerden ulaşılabilir,yaptığı için en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

Bir zamanların en çok kullanılan depolama aygıtı USB (flash) bellekler,küçük boyutları nedeniyle ve gelişen teknoloji ile birlikte,yerlerini büyük ölçüde bulut sistemlerine kaptırmış olsalar da,varlıklarını sürdürmeye devam etmektedirler.

Cepte rahat taşınması,bir bilgisayardan diğerine küçük boyutlu dosyaları taşımada pratik ve hızlı olması bu araçların hala çok kullanılan araçlar arasında  olmasını sağlamaktadır.

Sınırlı bir alana sahip olan bu küçük boyutlu araçlara daha fazla dosya yüklemek için,aracın belleğinde sıkıştırma işlemi yapabilirsiniz.Bunun için kullanabileceğiniz programları araştırmak  yerine bilgisayarınızın işletim sistemini kullanarak,sıkıştırma işlemini kolayca yapabilirsiniz.Sıkıştırma işlemi sonucunda belleğinize daha fazla dosyayı yükleyebilirsiniz.

Sıkıştırma işlemini yapmadan önce belleğin içindeki bilgileri bir başka yere taşımalı yada silmelisiniz.Devamında belleği biçimlendirmeniz gerekiyor.

Bilgisayarınızda Windows sembolüne sağ tık yaparak “Dosya Gezgini” içinde yer alan USB belleğinize sağ tık yapın ve “Biçimlendir” sekmesini açın.Pencerenin sol-alt köşesinde bulunan”Hızlı Biçimlendir” düğmesini etkinleştirin ve “Başlat” butonuna basın ve sıkıştırma işlemini tamamlayın.

Sıkıştırma işlemi tamamlandıktan sonra tekrar USB belleğiniz üzerine gidin ve sağ-tık yaparak “Özellikler” üzerine basın.

Açılan iletişim penceresinde Disk alanından kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır” düğmesini aktif edin ve “Tamam” butonuna tıklayın

Bu yöntemle USB bellek üzerinde sıkıştırma işleminden sonra belleğinize daha fazla dosya yükleyebileceksiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.