Unuttuğunuz Web hesaplarınızı temizleyin

İnternet dünyasında dolanırken, ilgimizi çeken sitelere kaydımızı yaptırıyoruz.Bunların bir kısmı ile iletişimimizi sürdürürken,kalan kısmı ile ya ilgi alanımızdan çıktığı için yada umduğumuzu bulamadığımız için bir daha uğramadığımız oluyor.Hatta bazılarında hesabımız olduğunu bile hatırlamıyoruz.
Bu hesapları biz unutabiliriz ama onlar kayıtlı oldukları yerlerde silinmedikleri sürece öylece duruyorlar.
Belki bir işe yaradıkları yok ama,güncelliği geçmiş bilgiler,bilgi kirliliğinden başka işe yaramayan içerikler olmadık bir anda karşınıza çıkabilir.Daha da kötüsü,güncellenmeyen sayfalardaki özel bilgiler,kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir ve dönülmez sıkıntılara yol açabilirler.Bu durumda yapılması en doğru hareket kullanılmayan hesapların internet ortamından kapatılmasıdır.
Google‘da bu konuyla ilgili çözümlere ulaşmak mümkündür.
Unutulan hesaplar nasıl bulunur?
Unuttuğunuz olası kayıtlı hesaplarınızı sorgulamanın en kolay yolunu namechk.com sitesinde bulabilirsiniz..Site ana sayfasında bulunan arama penceresine adınızı-soyadınızı veya özel olarak kullandığınız bir ismi yazarak aratabilirsiniz.


Arama sonucunda  en çok kullanılan siteler ve sosyal ağlar üzerindeki kayıtlı durumunuzu koyu renkle taranmış olarak hemen görüyorsunuz.
Unutulan ve kullanılmayan hesaplar nasıl silinir?
Account Killer

Sosyal ağlardan uygulama sitelerine kadar çok sayıda siteye ulaşarak,kullanmadığınız hesapların kaldırılmasında size rehberlik yapacak olan Account Killer ile kullanmadığınız hesaplarınızdan kurtulabilirsiniz.


Site,üyeliğiniz bulunan sitelerden ilgili hesabınızı nasıl silebileceğinizin yolunu gösteriyor. Doğrudan bağlantısı bulunan siteler için kaldırma bağlantısını da ayrıca belirtiyor.

deseat.me
E-posta adresiniz üzerinden kaydolduğunuz tüm hesaplarınızı görmenize olanak tanıyor. Bulduğu hesapların tümünü olmasa bile bir kısmını siliyor.


Kalan kısmını sizin bizzat silinmesini istediğiniz siteye giderek kendinizin kaldırmanızı belirtiyor.

justdelete.me
Kullanılmayan hesapları en kolay yoldan silmek için yararlanabileceğiniz bir web aracıdır. Siteye girdiğinizde popüler sitelerin listesini ve silinme özelliklerini göreceksiniz.


Silmek istediğiniz hesabı bulmak için arama penceresinden arama yaptırıyorsunuz.Hesaplar renk kodlarına göre derecelendirildiği için kaldırmanın kolay-zor yada imkansız olduğunu görebiliyorsunuz..Silmek istediğiniz hesap adı üzerine tıklayarak,siteye yönlendiriliyorsunuz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.