Ücretsiz ve Yasal Müzik İndirme yöntemi

Farklı nedenlerden dolayı bazen intrnetten bir şarkıyı indirmek isteyebilirsiniz.Telif Hakları nedeniyle her canımızın istediğinde istediğimiz bir müziği indirmek ve dinlemek öyle eskisi gibi kolayca yapılamıyor.Artık o dönemler sona erdi.

Ancak; telif haklarına takılmadan müzik indirmek için farklı yöntemlerde bulunmaktadır.

Google arama motoruna “Ücretsiz müzik indir.”yazıldığında onlarca müzik indirme sitesi,sayfalar dolusu ekranda belirmektedir.Bu sayfalara tek tek girmek ve istenilen sanatçıya ait müziği araştırmak-dinlemek ve indirmek için farklı bağlantılar kullanılmak zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.Tabii istenilen kalite yakalanabilirse..

Sonuç olarak uzun aramalar ve farklı bağlantıları deneme yöntemiyle belki de aranılan özellikte müziğe ulaşmak mümkün olacaktır.Ancak uğraşılan yöntemlerden daha çok önemli olan ve belki de en önemlisi kaybedilen zamandır.

Google’ın arama motorunda aramayı kolaylaştıran bir takım özellikler sunduğunu biliyoruz. Örneğin tırnak içinde sözcük yada sözcük öbeklerini yazarak,aramayı özelleştirebiliyoruz.Yada belirli sözcük gruplarını arama çubuğuna yazarak,aranılan özelliklere rahatça ulaşabiliyoruz.

İşte; yazının devamında vereceğimiz özellikten yararlanarak farklı bağlantılar denemeye gerek kalmadan ve zaman kaybı yaşamadan Google arama motorunda istenilen müziğe üstelik telif hakkı sorunuyla karşılaşmadan kolayca ulaşmanın bir yöntemi bulunmaktadır.

Aşağıda verilen sözcük grubunu Google arama motoruna eklediğinizde aranılan müzikle ilgili site kaynaklarına ulaşabiliyorsunuz.

?intitle:index.of?mp3
sanatçı-ismi

Üstte verilen sözcük öbeğini kopyalayın ve tarayıcınıza yapıştırın.Sözcük öbeğinde sanatçı ismi yazan yere de aradığınız müziğin sanatçı adını yazın.

Üstte resimde görüldüğü gibi Sanatçı ile ilgili yasal müzik yayınlayan ücretsiz müzik indirme sitelerine kolayca ulaşabiliyorsunuz.