Türkiye’nin Eğitsel Arama Motoru : Eğitim.com

Türkiye’nin Eğitim Teknolojilerini ve uygulamalarını Araştırma-Geliştirme ve yaygınlaştırılmasında önemli bir görevi üstlenen ve ürettiği projelerle dünyada övünç kaynağımız olan SEBİT(Sebit Eğitimi ve Bilgi Teknolojileri A.ş) bünyesinde geliştirilen ve bir Eğitim Projesi olan “Eğitsel Arama Motoruwww.egitim.com uygulaması ile bir çok ilk’e de öncülük etmektedir.
Hızlı bir değişim ve gelişme süreci yaşayan İnternet Eğitim Teknolojileri ve Uygulamaları ister-istemez bilgi kirliliğini beraberinde getirmektedir. Bu durum en çok da eğitim içerikleri ve etkinliklerini aramalarında göze çarpmaktadır. Doğru ve düzeyli bilgi kaynaklarına ulaşmaya çalışan öğrenci,öğretmen ve ebeveynler egitim.com ile sakıncalı sitelere ve reklamlara uğramadan ve doğrudan hedeflendikleri konulara ulaşma olanağı elde ediyorlar.
Teknik olarak her kesimin rahatça kullanabileceği bir sistem geliştiren egitim.com; geliştirdiği “Arama Süzgeci” ile “Sınıflara Göre Arama” ve “İçeriğe Göre Arama” yapılmasını sağlayarak,farklı ve sakıncalı alanlara gidilmesini de önlemektedir.
Hızlı ve güvenilir olma özelliği ile”Eğitim Dökümanlarını“aramada ve kullanmada, öğretmen, öğrenci ve ebeveynlerin tercih ettiği ve yararlandığı www.egitim.com arama motorunun ortaya çıkarılmasında emekleri ve katkıları olan herkese teşekkür ediyoruz.
Dileğimiz bu tür projelerin örnek oluşturması ve yenilerinin eklenmesidir.Projeye destek olmak için sitenin tanıtımının ve  kullanım yaygınlığının artırılmasında yarar vardır.Bu içeriği okuyorsanız sosyal medyada ve çevrenizdeki insanlarla paylaşın ve arama motorunu kullanmaları için teşvik edin.
Böylece,bilgisayarı başında eğitim ve öğretim materyallerini aramak için çocuklarımızı bir nebze olsun sakıncalı sitelerden ve reklamlardan koruyor,olabiliriz.
Eğitim içeriklerini ve uygulamalarını aramaya başlamak için http://www.egitim.com/ adresini ziyaret ediniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.