Telefonunuzu Uyku Modu’unda Şarz Edin

Telefonunuzu şarz etmek için Laptop’unuzu ikinci bir güç kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Yapacağınız işlem çok basit.Cep telefonunuzu bir USB kablo ile laptop güç kaynağına bağlamak yeterli oluyor.

Ancak, bilgisayarınızda telefonunuzun şarz etmesi için güç kaynağının açık olması yani bilgisayarınızın çalışır durumda olması gerekiyor.Güç kaynağı kesildiği zaman yada bilgisayarınızı kapattığınız zaman telefonun şarz işlemi de sona eriyor.

Şarz kablosu bağlı iken bilgisayardaki işleminize kısa süreliğine ara verdiğinizde eğer bilgisayarınız “uyku modu” ayarına geçerse şarz işlemi yine yapılamıyor.

Şarz işleminin devam etmesi için Laptop kapalı iken bir çözüm yolu yok ama laptop’unuzu “Uyku Modu” ile kapatırsanız yapacağınız basit bir işlemle şarz işlemini sürdürebilirsiniz.Bunun için herhangi bir yazılım yüklemesine de gereksinim duymayacaksınız.

Yapacağınız işlem çok basit.Bilgisayarınız üzerinde bulunan sistem içinde küçük bir ayarlama yaparak mobil cihazınızın şarz işlemini sürdürebilirsiniz.

Uyku Modunda Şarz Nasıl Ayarlanır?

Windows arama kutusuna Aygıt Yöneticisi yazın ve aratın.Yada Win+R ile Çalıştır’a gidin.Çalıştır penceresine Devmgmt.msc sözcük dizisini yazın ve tamam deyin.

Pencerede Universal Serial Bus ( Evrensel seri veriyolu) sekmesini açın

Sekmenin alt tarafında bulunan USB Root Hub ( USB Kök Hub ) üzerine sağ tık basın ve özelliklere gidin.

Açılan pencerede Power Management ( Güç Yöntemi ) sekmesine gidin ve açın.Üst resimde görüldüğü gibi, Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğinin önündeki tik işaretini kaldırın ve kaydet butonuna basark onaylayın.Artık telefonunuzun şarzı bilgisayarınız uyku modunda ilken de devam edecektir.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.