Tarayıcılarda Dosya İndirme Yerlerini Belirleyin

Mozilla Firefox,Chrome ve İnternet Explorer tarayıcılarında bir dosya yada resmi indirdiğimiz zaman dosyanın yerini bulmak bazen sıkıntılara neden oluyor. 

Ancak bunun basit bir çözüm yolu var.Dosya indirme yerlerini belirlemek için yapabileceğiniz basit işlemleri aşağıda verilen yönlendirmelerle düzenleyerek,indirilmesini istedidiğiniz dosyaların yerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Firefox tarayıcısında menülerde bulunan “Seçenekler” bağlantısı açıyoruz.

Açılan “Genel” sayfasında “Dosyalar ve Uygulamalar” bölümünde,isteğe bağlı olarak “Giriş sayfası” ve “Arama motoru” seçeneklerinizi düzenleyiniz.İndirme bölümünde iki seçenek sunulmaktadır.

1.İndirmek istediğiniz bir dosyayı bilgisayarınızda belirlediğiniz bir klasöre indirebilirsiniz.Bunun için gözat penceresinden indirme yeri belirliyorsunuz.

2. Dosyaların nereye indirileceğini size sormasını isteyebilirsiniz.

Chrome tarayıcıjnda indirme yerini belirlemek için tarayıcı üzerinde bulunan menülerde “Ayarlar > Gelişmiş ayarlar” bağlantısını açıyoruz.

Sayfanın alt kısımlarında “İndirilenler” bağlantısından seçenekleri belirliyoruz.Artık indirdiğimiz dosyaları kolayca bulabiliriz.tarayıcı dosya indirme

İnternet Explorer tarayıcı indirme ayarlarını düzenlemek için tarayıcıyı açıyoruz.

Tarayıcı menüde (sağ üst köşede) Araçlar>İndirmeleri görüntüle> Seçenekler  yoluyla indirme yerini onaylıyoruz.