Sunum hazırlama Araçları

Öğretmenlerin ve öğrencilerin ders etkinlikleri hazırlama ve sunmalarında en rahat ve en çok kullandıkları yöntemlerin başında slayt ve video etkinlikleri gelmektedir.

Ders etkinlikleri ve ödev sunumları hazırlamak için yararlanabileceğiniz web araçlarından hazırladığımız listeyi gözden geçirerek,derslerde kullanabilirsiniz.

AnimatoAnimoto : Fotoğraflarınızdan online videolar hazırlayabilirsiniz.Eğlence ve müzik kliplerinizi web ortamına taşıyabileceğiniz bir video hazırlama aracıdır.

http://animoto.com/

 

formatpixelFormatPixel : Kendi online dergi, broşür, katalog, portföylerinizi oluşturun. Tasarım sayfası tabanlı projeleri kendi resimleriniz ve metinlerinizle yükleyebilirsiniz, etkileşim eklemek ve onların görünümünü özelleştirebilirsiniz. Çok sayfalı sunumlar oluşturmak için sayfaları ekleyin,silin veya  taşıyın.
vuvoxVuvox : Hızlı ve kolay medya oluşturma aracı.Dinamik görsel galerisi,Etkilleşimli panoramalar ve özelleştilebilir stiller.Fotoğraf,slayt,video ve müzik etkinliklerini web ortamında paylaşma kolaylığı

http://www.vuvox.com/
slidehareSlideShare : Powerpoint sunumlarınızı,pdf belgelerinizi slayt ve sunumlarınızı yükleyin.Dosyalarınızın linklerini ve embed kodlarını web ortamında paylaşın.

http://www.slideshare.net/
vcasmoVcasmo : Kişisel fotoğraf galerisi düzenleyin.Video ve slayt gösterilerini zengin dosya biçimleriyle  hazırlayın.Senkronize video kayıtları yapın ve  alt yazı ekleyin.Ürünlerinizi web ortamında paylaşın.   http://www.vcasmo.com/
prezi2Prezi : Sunum hazırlama ve paylaşma zevkini tadın.Resimlerinizi içerikler ve videolarla doğrusal olmayan bir boyutta buluşturarak,slayt sunumlar hazırlayın.

http://prezi.com/
slideroketSlideRocket : Slayt,powerpoint ve videolarınız farklı tarzda şablonlarla yükleyin.Etkinliklerinizi web ortamında paylaşın.

http://www.sliderocket.com/
empressrEmpressr : Hikayenizi anlatın. Fotoğraf, müzik, video ve ses ekleyin ve anında isterseniz kamuya veya isterseniz özel paylaşabilirsiniz.

http://www.empressr.com/

Present.ioPresent.io : Basit zengin web sunum işlevselliği ile sunum dosyaları (belgeler, resimler, video, ses) yükleyebilir ve saniyeler içinde paylaşabilirsiniz.Ücretsiz konferans görüşmesi hattı ve zengin sohbet işlevselliği mevcuttur.
makemybrowserMyBrainShark : Sunumlarınızı, belge veya videolarınızı yükleyin.  Sunumlar üzerinden ses oluşturun. Fotoğraf albümleri konuşturun. Bir video veya screencast yükleyin.  Içeriğinizi paylaşın.
shwupShwup : Eğlenceli ev filmleri oluşturun.Albümlerinizi yükleyin ve arkadaşlarınızı davet edin.Davet ettiğiniz arkadaşlarınız üye olmadan etkinliklerinize katılabilir.   http://www.shwup.com/

 

slideboom

Slideboom : Powerpoint sunumlarınızı yükleyin.Kişisel sunumlarınızı ve videolarınızı profesyonel ortamlarda paylaşın.

http://www.slideboom.com/
doyoubuzzDoYouBuzz : Düğmelere tıklayarak kişiliğinizi en iyi yansıtan ücretsiz,zarif ve etkili bir öz geçmiş oluşturun.Videolar, görseller, sunumlar ve belgeler ile özgeçmişinizi zenginleştirin.

http://www.doyoubuzz.com/us/
museumboxMuseumBox : Bir olay, kişi ya da tarihsel bir dönemin argümanlarını veya açıklamalarını oluşturarak sanal bir kutuya yüklemenizi sağlar. Sanal küplere  metin, görüntü, video ve ses  ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz PowerPoint Kaynakları : Ücretsiz PowerPoint şablonları, müzik, sunumlar için ücretsiz fotoğraflar,

 

freepptresources ücretsiz PowerPoint dosyalar yükleyin ve  paylaşın.

Home


youblisher    Youblisher :Birkaç dakika içinde ,dergiler , kataloglar , iş raporları halinde, sunumlar ve diğer tüm pdf belgeleri flippable sayfaları ile yayında !       http://www.youblisher.com/

 

scribdScribd : Herhangi bir belge yükleyin. Yayınlanan belgeleri paylaşın veya gömün.

http://tr.scribd.com/
calameoCalameo :  Ücretsiz yayın ağı oluşturarak,etkinliklerinizi webte yayınlayın ve paylaşın.

http://en.calameo.com/
LetterPopLetterpop : Profesyonel görünümlü bültenler ve broşürler oluşturun.

http://letterpop.com/

 

issuuIssuu : Belgelerinizi yükleyin ve web sayfalarına gömün.

http://issuu.com/

 

mogulusMogulus : Etkinliklerinizi yükleyin ve canlı yayında izleyin.

http://new.livestream.com/

 

ustreamtvUstream : Canlı, interaktif yayın. Sadece birkaç dakika içinde, size yayın ve küresel bir izleyici ile çevrimiçi sohbet edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz.

http://www.ustream.tv/new

 

zentationZentation : Powerpoints veya diğer medya etkinlikleri ile canlı sunumlar kaydedin.

http://zentation.com/

 

freepathFreepath :  Powerpoint,video dosyalarını yükleyin ve dönüştürün. Web sayfalarınızda yayınlayın

http://www.freepath.com/

 

eduGlogster Edu : Görüntü, video, müzik, fotoğraf ve Mulitmedia sayfaları oluşturmak için ses birleştirin. Herhangi bir web sayfası içine gömün.   http://edu.glogster.com/

 

webPosterWebPoster : Eğitimciler, ders çalışma sayfaları ya da sınıf sayfaları oluşturabilir ve çevrimiçi yayınlayabilirler. Öğretmenler de sınıfları kurarak öğrencilere proje ödevleri atayabilirler..Öğrenciler kendi online projelerini  tamamlamayabilirler. Öğretmenler ve öğrenciler  görüntüleri ve sayfaları için bağlantılar ekleyebilirler.   http://poster.4teachers.org/

 

yolaYola : Hiçbir teknik beceri gerektirmeyen Web sitesi oluşturucu. Reklam , afiş ve ücret yoktur.  Sınırsız ücretsiz hosting. Önceden Synthasite olarak da bilinirdi.   https://www.yola.com/

 

beeclipBeeClip : Okul projelerini kolay ve daha çekici yapmak için yol gösterir.Dijital fotoğraf ve videoları toplamak ve paylaşmak için eşsiz bir kaynaktır.   http://www.biteslide.com/