Sosyal Ağlarınızın Kapak ve Profil Resmini Düzenleyin

Sosyal Medya günlük yaşamımızın en önemli paylaşım aracı oldu.Bu durum,onlarca ağın ortaya çıkmasına neden oldu.Her birinin etkinlik alanları farklı olsa da başta  Facebook,Twitter ve Google+ gibi.. sosyal  medya ağları  ağları arasında da kıyasıya bir rekabet yaşandığı gözle görülür biçimde hissediliyor.

Sosyal ağların en önemli özelliği ücretsiz oluşlarıdır.Hızlı ve kolay kullanılır olmaları yanı sıra paylaşılan mesajların çok geniş kitlelere an hızıyla ulaşmasıdır.

Sosyal ağlar üzerinde paylaşılan sayfaların bireysel olarak düzenlenmesinde bu etkielşimli paylaşımın rolü büyüktür.İnsanlar artık sosyal ağlardaki sayfalarını kendileriyle özdeşleştirerek ikinci taraf programların gelişmesine ve çoğalmasına da olanak tanırken,Sosyal ağların gelişmesine katkı sağlamaya başladılar.

Sayfa düzenlemelerinde birbirinden ilginç tasarımlarla bireysel reklamlarını yapmaya başladılar. Sayfa tasarımında en göze çarpan kapak ve biyografi resimleri ile birlikte paylaşımda bulunduğu arkadaş topluluklarına ve gruplarına ilginç mesajlar ve duyurularda ayrı bir renk katmaya başladı.

İkinci grup yazılımcıların hazırladığı programlardan ve online düzenleme sayfalarından yaptığımız bir derlemeyi bu yazımızın içeriğinde paylaşma ihtiyacı duyduk.Haydi başlayalım!

AP Sociall Media Image Maker:

Basit ve kullanışlı arayüzü ile kolayca kapak fotoğraflarını düzenlenmesine ve profil imajları oluşturmaya yardımcı olan AP Sociall Media Image Maker ile harika düzenlemeleri kolaylıkla yapabilir ve ilginç mesajlar oluşturabilirsiniz.

Üst resimde de görüldüğü gibi 16 farklı sosyal ağ ile ilgili düzenleme yapmanıza olanak tanınıyor.Düzenlemek istediğiniz medya ağına ait butonu açtıktan sonra ” oluştur” butonuna tıklıyor ve sırayla düzenlemeye başlıyorsunuz.Yüklediğiniz resimler orjinal sayfa boyutlarında olacak şekilde otomatik ayarlanıyor. Düzenlediğiniz her bölümü masaüstüne açacağınız bir dosya içine indirerek,kaydediyor ve sonrasında medya sayfanıza ekleyebiliyorsunuz.

Timeline Cover Banner :

Facebook.com sayfanız için Online olarak kapak ve profil düzenleyebiliyorsunuz.

Sitenin dili İngilizce ama yazılımın kullanımı çok kolaydır.Upload Photo butonuyla profil resmini yüklüyorsunuz.Yüklediğinizi resmi pencereye göre ayarladıktan sonra Upload Background butonuna tıklayarak,kapak resmini düzenliyorsunuz.Soldaki menüden mesaj yazabilir şekil verebilirsiniz.İşlemi tamamladıktan sonra NEXT STEP butonuna tıklayın.

 

Açılan sayfada yaptığınız düzenlemerin ön izlemesini yaptıktan sonra ilgili butoanlara basarak resimlerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.İndirdiğiniz resimleri Facebook hesabınızda kaydederek,kullanabilirsiniz.

Social İmage Reziser Tool :

Herhangi bir Sosyal Medya aracı için Online olarak kullanabileceğiniz ve uygun boyutlarda düzenleme yapabileceğiniz kolay kullanımlı bir web aracıdır.

 

Buradan Social Image Resizer Tool anasayfasına girin.Bilgisayarınızdan veya seçtiğiniz bir URL adresinden resminizi yükleyin.

Yüklediğiniz resimle profil veya kapak olarak hangi medya aracını kullanacağınızı belirleyin ve düzenleme aracı ile boyutu ayarlayın.

“Düzenleme tamamlandı butonuna” basarak resminizin düzenlenmiş ön izlemesini yapın.Yaptığınız düzenleme yeterliyse medya hesabınızda kullanmak üzere bilgisayarınıza indirin.

Facebook Kapak Makinesi :

Facebook/Zaman çizelgesi için kapak resmi düzenlemesini kolayca yapabileceğiniz bir web aracı olan Timeline Cover Photo Maker ile harika bir iş çıkarabilirsiniz.

Upload Background image butonuna basarak önce kapak resmini yüklüyorsunuz.Sol tarafta açılan yeni bir yükleme butonu ile profil resmini ekliyor ve şablona göre düzenliyorsunuz. Pencerenin sol tarafında bulunan butonlardan renk ayarlarını yapabilirsiniz.İşleminizi tamamlandıktan sonra profil ve kapak resmini facebook hesabınızda kullanmak için tek parça olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: