Sitenizi Virüslerden Koruyun

Emek harcayarak hazırladığınız içerik tabanlı web sitenize, yüklediğiniz resimler ve eklentiler yoluyla virüslü bileşenler bir şekilde bulaşmış olabilir.Veya; ziyaret ettiğiniz web sitesinin güvenliğinden kuşku duyabilirsiniz.Yada:şüphelendiğiniz dosyalarınızın durumunu bilmek isteyebilirsiniz.Her durumda bu kuşkularınızı gidermenin bir yolu bulunmaktadır.
Sitenizin durumunu  veya girdiğiniz bir sitenin virüslü olup olmadığını anlamak için Google Güvenli Tarama Sitesi  sayfasında bulunan pencereye url yazarak, tarattırın. Tarama süresi oldukça hızlı sonuçlanıyor.İstenilen sitenin durumu hakkında çok kısa sürede bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer siteniz yada şüphelendiğiniz bir başka site için virüs uyarı alırsanız,gereğini yaparsınız.
VirüsTotal; şüpheli dosyaları ve URL’leri analiz ederek virüsler,solucanlar,Truva atları malware gibi her türlü zararlı bileşenleri hızlı şekilde tarama yaparak,tespit eder.
Virustotal sitesindeki pencereye şüpheli dosyaları yükleyerek,tarama yaptırabilirsiniz.Yada aynı sayfada ” bir URL tarama ” ( https://www.virustotal.com/#url ) tıklayarak,site kontrolü yapabilirsiniz.

“Arama” bağlantısından (  https://www.virustotal.com/#search  ) dosya araması yapabilirsiniz.
Alternatif olarak yararlanabileceğiniz diğer siteleri de deneyebilirsiniz.
siteinspector.comodo sitesinde ” Çevrimiçi ” sekmesine tıklayarak ( http://siteinspector.comodo.com/online_scan ) tarama yaptırabilirsiniz.
Malwera saldırılarını öğrenmek ve önlem almak için Online webinspector sitesinden de URL yazarak tarama yaptırabilirsiniz.

Ücretsiz Malwera tarama sitesi sitecheck.sucuri.net üzerinde virüs taraması yapmak dışında sitenizde oluşan hataları da öğrenebilir ve oluşan hatalar için öneriler alabilirsiniz.
Web siteniz WordPress kurulumu ise WordPress/eklenti sitesinden antivirüs eklentilerini inceleyiniz.Kendinize uygun olan bir eklentiyi yada eklentileri deneyerek, sitenizi virüslerden temizleyebilir ve korumaya alabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.