Sitenize Dil Çeviri Aracı Ekleyin

Sitenizin,kaliteli bir içeriğe ve iyi düzenlemiş bir tasarıma sahip olması ziyaretçi sayınızın artmasında rol oynayan en önemli faktörlerdendir. Popülerliğiniz arttıkça ziyaretçi sayınızla birlikte,sitenizin popülerliği de artmaya başlar

Zaman içinde yurt dışından bile takipçileriniz olacaktır.Yabancı ziyaretçilerinizin sitenizden daha fazla yararlanmasında kuşkusuz dil çevirisinin önemi artmaktadır. Şu anki şartlarda en iyi çözüm Google Translate dil çeviri aracını kullanmaktır.

Google Translate aracını sitenizde barındırarak,ziyaretçilerinize büyük kolaylık sağlayabilirsiniz. Google translate aracını sitenize eklenti yoluyla eklemek isterseniz,https://www.google.com.tr/ arama motorundan portalınıza göre arama yapabilirsiniz.WordPress kullananlar,WordPress eklenti sitesinden Google Language Translator indirerek,sitelerine google Çeviri ekleyebilirler.

Google çeviri aracını eklenti kullanmadan da sitenize ekleyebiliyorsunuz.Bunun için Google üzerinde bir hesabınız olmalıdır.Tıklayın ve buradan Google Translate düzenleme sayfasına gidin.

Eklentiyi edinmek için bir sonraki sayfaya gidin.

Gelen sayfada sitenizin URL’sini yazın ve sitenizin dilini belirleyin

Eklenti ayarlarını seçeneklerinize göre düzenleyin.Bir sonraki sayfaya geçin

Embed kodunu kopyalayın ve sitenizde görünmesini istediğiniz yere yapıştırın. Sayfayı çevirmek için seçiciyi kullanın.

Alternatif dil çevirici aracı olarak Microsoft Bing Translator aracını sitenizde barındırabilirsiniz.

Aracı kullanmak ve özelleştirmek için buradaki bağlantıdan Microsoft Bing Translator ana sayfasına gidin.Sayfanın sol tarafındaki menüden “Pencere Öğesini Sayfanıza Ekleme” sekmesini tıklayın.

Gelen sayfada kod penceresinin alt bölümlerinde bulanan kod ayarlarını seçeneklerinize göre yeniden düzenleyin.Ayarları tamamladıktan sonra kodu kopyalayın ve sitenizde paylaşmak istediğiniz yere yapıştırın.

Anlatım Videosunu izleyiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: