Site yazılarınızı Sesli Konuşarak Düzenleyin

Blog yazılarınızı daha anlaşılır ve daha kolay okunur hale getirmek blogunuza olan ilgiyi artıracaktır. Örneğin sesli konuşmayı yazıya çevirerek içeriklerinizi hızlı ve kolay düzenlenebilir hale getirebilirsiniz.
Yazı editörü olarak yararlanabileceğiniz Google drive üzerinde sesli konuşmayı yazıya çevirme ve blogunuzda yayınlamanızı öneriyoruz.Böylece içerik optimizasyonunuz ve içeriğinize eklediğiniz resimlerin optimizasyonunu sorununu da büyük ölçüde çözmüş olursunuz.(Unutmayın!Site hızını ölçmeye yarayan Google PageSpeed aracı da Google Drive gibi bir Google ürünüdür.Doğal olarak Google kendi ürünlerinde optimizasyonu otomatik olarak düzenler)
Sesli konuşma ile yazma teknolojisi her geçen gün kullanım alanını genişletmektedir. Sesli konuşmayı yazıya çevirmek için WordPress sitenizdeki yazı içeriklerinizi Google Drive üzerinde düzenleyebileceğiniz gibi doğrudan WordPress üzerinde eklenti kullanarak yazı editörünüzde de düzenleyebilirsiniz.
https://wordpress.org/plugins/tags/speech sayfasından  eklenti beğenerek deneyebilirsiniz.Yada doğrudan https://wordpress.org/plugins/speech-to-text/ linkine giderek, Speech to text eklentisini deneyerek kullanabilirsiniz.Eklenti oldukça etkili ve kullanımı çok kolaydır.Eklentiyi sitenize kurduktan sonra Yazı editöründe yerini alan mikrofon üzerine tıklıyorsunuz.
speech-to-text..png
Kırmızı alarm rengi açıldığında konuşmaya başlayın.Konuşmalarınız anında yazıya dönüşmeye başlayacaktır.Üst resimde görülen örnek çalışmada da göründüğü üzere dönüştürme bir kaç basit düzenleme dışında oldukça başarılıdır.

1 Response

  1. recep turkek dedi ki:

    Ben bu adresten yaziyorum. simdiye kadar sikinti cikmadi. google a giris yapmaya da gerek kalmiyor

    https://www.toolkit7.com/tr/speech-to-text/

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: