Paint Editörde Resimlerinizi Tek Tıkla JPG. Formatında Kaydedin

Paint aracı ile bir resmi istediğiniz ölçülerde boyutlandırabilirsiniz. Farklı formatlardaki resim üzerine metin yazabilir, düzenlediğiniz resmi istediğiniz yöne çevirebilirsiniz.Şekiller çizerek resim üzerinde işaretler koyabilirsiniz.

Bu işaretleri ve resim üzerindeki farklı bölümleri istediğiniz renklerle düzenleyebilirsiniz.Resimlerden bölümleri kırparak kesebilir yada silgi aracıyla silebilirsiniz.Tüm düzenlemelerden sonra resminizi kırparak, Dosya > farklı kaydet yoluyla istediğiniz formatla bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Düzenlediğiniz bir resmi doğrudan kaydet özelliği seçtiğinizde yada Dosya>Farklı kaydet tuşuna bastıktan sonra format seçmeden kaydederseniz, resminiz png formatıyla kayıt edilecektir.Paint aracı‘nın varsayılan kayıt formatı png uzantılıdır.

diyelim ki siz, düzenlediğiniz resimlerin devamlı olarak jpg formatında olmasını istiyorsunuz. Her düzenlemeden sonra da Dosya > Farklı kaydet > format seçimi üzerine tıklama ve kaydetme yolunu takip ediyorsunuz.

İşte bu işlemi tek bir tıklamayla, varsayılan format seçimini değiştirmeden ve format seçimi yapmak zorunda kalmadan yapabileceğiniz bir yöntem bulunmaktadır.

Paint aracının varsayılan format ayarına dokunmadan tek tıkla jpg formatında resim kaydetmek için;

1. Paint resim düzenleme editörünü açalım.

Dosya > Farklı kaydet > Jpg.sembolü üzerindeyken sağ tık yapın.Açılan araç penceresinden “Hızlı Erişim Arç çubuğuna Ekle” sekmesine bastığınızda, sol üst menüde bulunan Kaydet-Geri-İleri butonlarının sağ tarafında,jpg. format ikonu otomatik olarak yer alacaktır.

Aynı yöntemi kullanarak, diğer format ikonlarını da Hızlı Erişim Araç çubuğuna ekleyebilirsiniz. Böylece, resminizi düzenlemelerden sonra tek tıklamayla istediğiniz formatta kayıt edebilirsiniz.Eklediğiniz ikonları kaldırma için, ikon üzerindeyken sağ tık yapmanız ve açılan sekmelerden “Hızlı erişim araç çubuğundan kaldır” üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.