Özel Arama Motorunuzu Adsense hesabınıza bağlayın

Google,”Özel Arama Motoru” sitenize özgü yapılandırmayı destekliyor. Düzenlediğiniz aracı sitenizde yayınlamaya olanak tanıyor.

Aynı zamanda, gerekli düzenlemeleri yaparak adsense hesabınızla ilişkilendirdiğinizde,para  kazanmanıza da olanak sağlıyor.
Google özel arama oluşturarak sitenizde yayınlamak ve kazanç elde etmek için alttaki adımları sırayla uygulayınız.Google özel arama oluşturarak sitenizde yayınlamak ve kazanç elde etmek için alttaki adımları sırayla uygulayınız.
 Sitenize ait bir “Özel Arama Motoru” oluşturmak için buradan; Google Özel Arama Motoru sayfasına gidin.

 

 Bu sayfada Google giriş isteyecektir.Zaten bir google hesabınız varsa doğrudan yapılandırma sayfasına yönlendirileceksiniz.Eğer bir Google hesabınız yoksa, (Ücretsiz!) heap oluşturmalısınız.Hesabı olmayanlar için anlatmaya devam edelim.Sağ üst köşede bulunan Özel Arama Motoru oluştur butonuna tıklayın
Gelen sayfada birden site adınızı ( İsteğe bağlı olarak birden fazla site adınızı yazabilirsiniz) ve dil ayarını tamamlayın.Oluştur düğmesine tıklayın. 
Gelen sayfada Arama Motorunuzun hazır hale geldiğini göreceksiniz.Kodu al butonuna tıkladığınızda sitenizde yayınlayacağınız kod penceresi açılıyor.
Burada kodu alıp doğrudan sitenizde yayınlayabilirsiniz.( İsteğe bağlı olarak Sayfalar> Yeni Sayfa Ekle gidin ve  başlık belirleyerek bir sayfa oluşturun sayfaya ve kodu yapıştırın.Böylece arama sonuçlarını sitenizden de takip edebilirsiniz.) Javarist ve CSS bilginiz varsa işaretli bölümlerden arama motorunuzu farklı biçimlerde özelleştirebilirsiniz. 
Amacımız, Arama Motorunu Adsense’ye bağlamak olduğuna göre Kontrol Panelinde “Kurulum” sekmesine tıklayarak devam edelim.

 Kontrol Paneli  sayfasında Arama Motorunu test edebilirsiniz.Sayfadaki bilgi pencerelerini tamamlayın ve sağ alt tarafta bulunan Advanced sekmesini açarak bilgi pencerelerini düzenleyin.panelde bulunan Para Kazanın sekmesine tıklayın.

Bu sayfada Arama Motorunun Adsense hesabıyla ile ilişkilendirildiğini görüyoruz.Diğer sekmeleride açarak,bilgi pencerelerini kendinize göre düzenleyin

%d blogcu bunu beğendi: