Öğretmenler,Sınıf Sitenizi Kurun!

Öğretmenlerin, web ortamında öğrencileri ile etkili bir iletişim kurmaları için farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bunların başında Sosyal medya,e-posta,okul siteleri,eğitim siteleri gelmektedir.
Öğretmenlerin öğrencileriyle etkileşim oluşturmalarında blog  platformlarının sağladığı olanaklar göz ardı edilmemelidir. Bu amaç doğrultusunda gelişen ve çoğalan sınıf sitelerinin etkisi daha çok görülmeye başlamıştır. Aşağıda öğretmenlerin blog oluşturmaları için yararlanabilecekleri öne çıkan blog platformlarından bir derleme sunulmaktadır.
https://www.blogger.com,http://wordpress.com ve http://www.blogcu.com/ platformlarından ücretsiz bloglar oluşturabilirsiniz.Bunların dışında, önerebileceğimiz yabancı kaynaklı diğer platformlara da göz atmanızda yarar bulunmaktadır.Çünkü bu siteler,daha çok eğitim uygulamalarına uygun alt yapıları ile daha kolay bloglama ve iletişim olanakları sağlamaktadırlar.

http://www.webs.com/, ücretsiz bir web platformu oluşturmak için tüm özelliklere sahip olan sitede,oluşturduğunuz sayfalarda anket yayınlayabilir,video ve widgetler ekleyebilirsiniz.Farklı seçeneklerdeki şablonları kullanabilirsiniz

http://www.webnode.com.tr : Kullanımı kolay ve bait yolla web sitesi oluşturmanıza olanak sağlayan bir platformdur.Öğrencierinizle  paylaşımlarda oldukça esnektir.Ücretsiz olan servis,Kolay kullanılan bir arayüze sahiptir.

http://www.lifeyo.com/ Ücretsiz blog ve siteler oluşturabileceğiniz bir servistir.Kullanımı çok kolaydır.Siteniz için başlık giriyor ve tasarım şablonu seçerek,e-postadan onay alıyor ve bloglamaya başlıyorsunuz.

www.kafafa.com/  Ücretsiz ve kullanımı kolay,alt yapısı çok güçlü bir servis..Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra,metin kutusuna yazmaya ve paylaşmaya başlayın

http://www.schoolrack.com/ Öğretmenlerin, sınıf web sitesi oluşturabileceği harika bir servistir.Öğrencileriyle iletişimin yanı sıra,ebeveynleriyle de hesap aktivesi yaparak  iletişim sağlama olanakları sunmaktadır.

http://education.weebly.com/ İşte,harka bir platform daha.Ücretsizi bir web sitesi oluşturmak için,bir çok zengin özelliği olan siteden çok verimli olarak,yararlanabilirsiniz.

http://www.jimdo.com/index.php Bir kaç tıklamayla web sitesi oluşturmaya başlayın.Çok farklı sayıda şablon kullanabilir,arka planlarını düzenleyebilirsiniz.

 

SitenizOlsunhttps://www.sitenizolsun.com/mobil-sinif/
Yerli alt yapısıyla profesyonel düzeyde bir eğitim sitesi kurabilirsiniz. Site kurulumu ücretlidir.Ücretsiz olarak 5 günlük bir deneme süresi kullandırılıyor.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.