Microsoft Office Dosyalarınızı Google Drive’a Kaydedin

Belgeleri oluşturmak ve düzenlemek için binlerce kişi Microsoft Office Word aracını kullanmaktadır. Bunun temel nedeni Microsoft Office araçlarının çok fazla özelliği barındırıyor olmasının yanında kullanım kolaylığı sunmasıdır.

Microsoft Ofis, halen en yaygın olarak kullanılan araç olsa da, Google Drive ve ilgili ofis uygulamalarını tercih edenlerin sayısı, her geçen gün daha da artmaktadır. Kullanıcıların, Google Drive’i daha çok tercih etmeye başlamalarının nedenlerinden birisi, Google Drive’in bulut taşıma özelliği sayesinde belgelere her yerde ulaşılabilir olması ve ikincisi de Google Drive’in Microsoft Word ,PowerPoint ve Excel dosyalarını düzenlemeye olanak tanıyan Google Dökümanlar, Slaytlar ve E-Tablolar özelliklerini barındırıyor olmasıdır.

Microsoft Office Belgelerinizi Google Drive’de Düzenleyin

Microsoft Office kullanıcıları için dosyalarını, Google Drive üzerinde düzenlemeyi sağlayan küçük bir eklenti bulunmaktadır. Bu yararlı ve kullanışlı aracı indirmek ve kullanmak için buradaki bağlantı üzerine tıklayarak, Google’ın Drive for Office ” sayfasına gidin ve eklentiyi bilgisayarınıza indirin.

 

İndirme işleminden sonra “driveforoffice.exe” dosyasına tıklayın ve kurulumu başlatın.Kurulum tamamlandıktan sonra Microsoft Word, Exel veya PowerPoint dosyalarının birisini başlattığınızda altta görülen açılır pencere karşınıza gelecek.

 

“Başlayın” üzerine tıklayın ve karşınıza gelen sayfada Google hesabınızı seçin ve onaylayın.

Önemli Not: Bu eklenti yalnızca Windows bilgisayarlarda çalışır.

 

Daha sonra masaüstünde bir belge oluşturmak ve düzenlemek için “Yeni Microsoft Word Belgesi“açın

Düzenlemek için açtığınız yeni sayfanın üst menüsünde oluşan Google Drive sekmesine gidin.Sekmeyi açtığınızda, sayfanın sol tarafında oluşan menü penceresinde, “Drive’a Kaydet” seçeneğine tıklayın.

Bu aşamadan sonra belgeniz Google Drive üzerinde otomatik olarak kayıt edilmiş olacaktır.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.