Microsoft Office Belgelerinizi Google Drive’de Düzenleyin

Microsoft Word, Excel, Powerpoint dosyalarını Google Dökümanlar, E-Tablolar, Slaytlar’da görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.
Microsoft Office, çok çeşitli işlevsel özelliği nedeniyle en hala en çok kullanılan belge oluşturma ve düzenleme aracı ünvanını koruyor olsa da, kullanıcılar son zamanlarda Google Drive’yi daha çok tercih etmeye başladılar
Birçok kişinin Microsoft Office’den Google Drive seçeneğine geçmeye başlamasının nedenlerinden biri, Google Drive’ın Microsoft Word, PowerPoint ve Excel’deki dosyaları düzenlemenize izin veren Dokümanlar, Slaytlar ve E-Tablolar içeriyor olmasıdır.
Google Drive’ın bulut tabanlı ofis platformunda Microsoft Office’de oluşturulan dokümanlarınızla düzenlemeler yapabilirsiniz. Dosyaları Google Drive biçimine dönüştürmeniz, onları Microsoft Office dosyaları olarak yeniden indirmenizi engellemez. Android ve iOS sistemleri, Google Drive uygulamasına sahip olduğunuz sürece Microsoft Office dosyalarını Google Drive’da düzenlemenizi sağlar.
MS Office belgelerini Google Drive üzerinde barındırmaya geçmeden önce, Google Chrome web tarayıcınızda Google Drive Office Uyumluluk Modunu kullanmanıza izin veren Chrome uzantısını etkinleştirmelisiniz. Uzantı etkinleştirildikten sonra dosyaları Google Drive’de düzenleyebilirsiniz. Yada MS Office dosyalarını Google Drive biçimine dönüştürebilirsiniz. Dosyaları Google Drive biçimine dönüştürmeniz, onları Microsoft Office dosyaları olarak yeniden indirmenizi engellemez. Android ve iOS sistemleri, Google Drive uygulamasına sahip olduğunuz sürece Microsoft Office dosyalarını Google Drive’da düzenlemenizi sağlar.
Microsoft Office dosyalarını, ücretsiz olarak indirilebilen Windows Google uygulaması ile Google Drive’a yükleyebilirsiniz. Uygulamayı etkin kullanabilmenizi için Google hesabınızı onaylamanız istenecektir. Onaylama işleminden sonra belgelerinizi Google Drive üzerinde düzenlemeye başlayabilirsiniz. Uygulama masaüstü simgelerine tıkladığınızda doğrudan Google Drive sayfanızı açacaktır.
google-drive_sync
Microsoft Office dosyalarını altta görüldüğü şekilde yüklemek, Word dosyasını açmak için web tarayıcınızdaki Google Drive’a erişebileceğiniz anlamına gelir.
office-belge_drive

Google Drive üzerinde Word dosyanız, düzenleyebileceğiniz yeni bir sekmede açılacaktır. Dosyaları bir Word dosyası olarak indirmek için “İndir” i de tıklatabilirsiniz. “İndir” seçeneğinin yanında “Paylaşım”, dosyayı diğer kullanıcılarla paylaşmanızı sağlar.
Google dökümanlar uygulamasını İOS ve Android cihazlarında da kullanabilirsiniz. Google Dökümanlar için buradan iOS ve Android uygulamalarına gidin. Ayrıca, Google Drive uygulamalarını indirmek için buradan iOS uygulamasına ve buradan Google Drive Android uygulamasına gidin.
Uygulamayı kullanarak bir Microsoft Office dosyası açmaya çalıştığınızda, otomatik olarak doğru uygulamada (Dokümanlar, Slaytlar veya E-Tablolar) açılır.
Şimdi, Google Drive uygulamasını açın ve dönüştürmek istediğiniz Word dosyasını bulun. Parmağınızla üzerine dokunduğunuzda Google Dokümanlar’da açılır. Daha sonra bunu düzenleyebilir ve biçimlendirebilirsiniz ve işiniz bittiğinde sol köşedeki onay işareti simgesine dokunabilirsiniz.
Bir paylaşım simgesi olmasına rağmen, Word dosyalarını Google Drive’da paylaşamazsınız. Paylaşmak için önce Word dosyasını bir Google Dokümanlar dosyası olarak kaydetmeniz gerekir. “Google Dokümanlar dosyası olarak kaydet” i seçmek için Paylaş & İhracat alt menüsüne gidin ve paylaşım seçeneği sizin tarafınızdan kullanılabilir hale gelecektir. Burada, Google Dokümanlar dosyasını bir Microsoft Word dosyası olarak da kaydedebilirsiniz.
Bir dokümanı dönüştürdükten sonra, OCM ana menüde artık yer almaz. Bazı seçenekler değişebilirken, dosyayı yine de düzenleyebilir ve paylaşabilir ve isterseniz dosyayı Microsoft Word biçimine geri dönüştürebilirsiniz.
Mobil cihazınızdan uzaklaştığınızda Google Dokümanlar dosyasını PC’nizden indirebileceğiniz gibi bir Microsoft Word dosyası olarak da indirebilirsiniz. Windows için Google Drive uygulamasını kullanarak Google Drive’ınızdan yerel dosyaları görmenizi sağlar, ancak bunlara tıklamak sizi çevrimiçi sürümlerle ilişkilendirir, bu nedenle İnternet’e bağlı olduğunuzdan emin olun.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.