Kablosuz Ağ Şifrenizi mi Unuttunuz?

İnternet kullanımında şifrelerin önemi tartışılmaz. Bunların belki de en önemlisi kablosuz ağ şifresidir. Çok sık kullanılmadığı içinde çokta önemsenmez. Ancak,gerektiği anda da şifre aklımıza gelmediğinde sıkıntı yaşanabilir.
Örneğin;yeni bir bilgisayar aldınız.Ama ağ şifrenizi hatırlamıyorsunuz.Yada bir arkadaşınızın bilgisayarında kullanmak için gerekli olduğunda şifreyi hatırlanamadığında şifrenin önemini daha iyi anlarız.Çünkü,şifre olmazsa bilgisayarı kullanma şansımızda olmuyor.
Böyle bir sorunla karşılaştığımızda ne yapmalıyız?
İnternet dünyasının olanakları oldukça geniş ve bu tür bir sorunun çözümü de artık çok kolay.Küçük bir yazılımla bu sorunu kolayca halledebiliyoruz.
nirsoft.net sitesine giriş yapıyoruz.Sol tarafta bulunan menü çizelgesinden Password Tools sekemesine tıklıyoruz. Karşımıza gelen sayfadaki menü dosyasının alt taraflarında bulunan WirelessKeyView linkine tıklandığında yeni bir sayfa açılıyor.
wireless
Sayfanın alt taraflarında bulunan indirme linklerini bulduktan sonra Indir WirelessKeyView yazılımının rar dosyasını bilgisayara indirerek,dosyayı açıyoruz.Dosya içinde uygulama seçeneğini tıklıyoruz.Unutulan şifre karşımıza geliyor.
http://www.nirsoft.net/

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.