Kablosuz Ağ Şifrenizi Kolayca Bulun

İnternet kullanımında şifrelerin önemi tartışılmaz. Bunların belki de en önemlisi kablosuz ağ şifresidir. Çok sık kullanılmadığı içinde fazlada önemsenmez. Ancak, gerektiği anda şifre akla gelmediğinde sıkıntı yaşanabilir.

Örneğin; Yeni bir bilgisayar aldınız. Ama şifreyi hatırlamıyorsunuz. Yada bir arkadaşınızın bilgisayarını ödünç aldınız ama şifreyi hatırlayamadığınız için kullanamıyorsunuz. Hatırlanamayan şifrenin önemini en çok gerekli olduğunda hatırlanamıyorsa, daha iyi anlarız. Çünkü, şifre olmazsa bilgisayarı kullanma şansımızda kalmamaktadır.

Böyle bir sorunla karşılaştığımızda ne yapmalısınız?

Çözüm 1: Küçük bir yazılımla bu sorunu kolayca halledebiliyoruz. Buradaki bağlantıdan nirsoft.net sitesine giriş yapın. Ana sayfanın sol tarafında bulunan menü listesinden Password Tools sekmesini bulun ve tıklayın. Karşınıza gelen yeni sayfadaki menü tablosunda WirelessKeyWiew linkine yeni bir sayfa açılacak .Sayfanın en alt kısımlarına doğru inin ve indirme linklerini bulun. İşletim sisteminize uygun olan zip dosyayı indirin.Zip dosya içinde bulunan WirelessKeyView.exe bağlantısına tıklayın. Cihazınızda kullandığınız ve hatırlayamadığınız ağ şifrenizi göreceksiniz.


Çözüm 2:
Bilgisayarınızda Windows 10
işletim sistemi kuruluysa; altta verilen adımları takip ederek, kablosuz ağ şifrenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  1. adım: Ekranın sağ alt köşesinde ki Kablosuz Ağ (Wi-Fİ ) sembolüne gidin. Karşınıza gelen ekranda Ağ ayarları sekmesine tıklayın.


Karşınıza Wi-Fi ayarlar ekranı gelecek. Ekranın alt kısmına doğru inin.

İlgili Ayarlar altında bulunan “Ağ ve Paylaşım Merkezi” sekmesini açın.

Karşınıza gelen “Ağ Paylaşım Merkezi” penceresinde

Bağlantılar: Wi-Fi üzerine tıklayın.

Açılan pencerede “Kablosuz özellikleri” bağlantısına gidin ve tıklayın. “Kablosuz Ağ özellikleri ” penceresinde “Güvenlik” sekmesini açın. Karşınıza kablosuz ağ şifrenizin olduğu bölüm gelecek. “Karakterleri göster” tikine bastığınızda PC üzerinde kayıtlı kablosuz ağ şifrenizi göreceksiniz.
2. adım : “Denetim Masası” üzerinden kablosuz ağ şifresine ulaşabilirsiniz.

Denetim masasına gidin. Ağ ve İnternet bağlantısını açın

Karşınıza gelen “Ağ ve İnternet” penceresinde “Ağ Paylaşım Merkezi” bağlantısını açın

Birinci adımda verilen yönlendirmeleri takip ederek Bağlantılar: Wİ-Fİ >> kablosuz özellikleri>> Güvenlik yoluyla kayıtlı kablosuz ağ şifrenize ulaşın

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.