İçeriklerinizin okunurluğunu artırın

İçeriklerinizin ilgi çekmesi ve daha fazla kitleye ulaşması için kullanabileceğiniz yöntemleri araştırıyorsanız,bu yazının içeriğinde bulunan ve önereceğimiz yöntemlerden bazıları yada tamamı işinize yarayabilir.

1. Site ziyaretçilerinizin blog içerik yazılarınıza odaklanmalarını ve daha rahat okuyabilmelerini sağlamak için yapabileceklerinizin en başında yazı tipini ve yazı boyutunu ayarlamanız gerekmektedir.Ancak,Wp yazı editöründe yazı tipi ve yazı boyutu butonları bulunmamaktadır.

Bu sorunu çözmenin en basit yöntemi bir eklenti yüklemektir. https://wordpress.org/plugins/  sitesinden araştırma yaparak isteğinize uygun bir eklentiyi mutlaka bulabilirsiniz.Yada altta verilen bağlantılardan birisini yada hepsini deneyerek,seçiminize uygun olan eklentiyi kullanabilirsiniz

ckeditor

tinymce-advanced

Tinymce özel stiller

Eklenti kullanmadan yazı editörünüze Yazı Tipi ve Yazı Boyutu eklemek istiyorsanız temanızın functions.php dosyasına altta verilen kodları ekleyerek,içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz.

function wp_editor_fontsize_filter( $buttons ) {
array_shift( $buttons );
array_unshift( $buttons, 'fontsizeselect');
array_unshift( $buttons, 'fontselect');
return $buttons;
}    
add_filter('mce_buttons_2', 'wp_editor_fontsize_filter');

Üstteki kodu ekledikten sonra editör görüntüsü alt resimde görüldüğü gibi olacaktır.

2.Bazı ziyaretçiler yazıların küçük olmasından bazıları  da büyük olmasından dolayı rahat okuyamayabilirler.Onların tercihlerine uygun yazı büyütme-küçültme eklentisi kullanarak, içeriklerinizin okunurluğunu artırabilirsiniz. Bunun için doğrudan bağlantıyı tıklayarak wordpress.org/plugins sitesinden farklı eklentileri deneyebilirsiniz.Yada hiç arama yapmadan bu sayfada ön izlemesi bulunan Zeno Font Resizer  eklentisini deneyebilirsiniz.

3.Ziyaretçilerinizin site özelliklerini arka plana atarak tamamen içeriğe odaklanmasını sağlayabilirsiniz.Bunun için kullanabileceğiniz okuma modu adlı eklentiyi indirerek sitenize kurmanız gerekmektedir.


Yazı içeriğimizi beğendiniz ise alttaki bağlantılardan birini açarak destek olunuz.Bağlantıyı açtıktan sonra ilgili eklenti bağlantısını indirin ve iyi günlerde kullanın.

Aynı özelliklere sahip bir başka WordPress eklentisini de deneyebilirsiniz. Buradan WordPress Eklenti sitesine giderek  veya   Easy Reading Mode  bağlantısından eklentiyi doğrudan indirebilirsiniz

 

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.