Günlük Windows Spotlight Görüntülerini kaydedin

Windows 10 bilgisayarlarda başlangıç ekranında açılan arka plan resimleri (Spot Işıkları yada Ekran Kilit Görüntüleri) hoşunuza gidiyor ve kaydetmek istiyorsanız, birkaç basit yöntemle bu görüntüleri elde edebilirsiniz.

İnternette, konu ile ilgili onlarca makale ve yönteme ulaşabilirsiniz. Bu yöntemlerden en kullanışlı  iki uygulamayı Windows mağazasında indirerek kullanabilirsiniz.

Birinci uygulama: “Dynamic Theme” uygulamasıdır. Windows mağazaya girin ve arama penceresine “Dynamic Theme” yazdığınızda resimde de görüldüğü gibi uygulama hemen gelecek.

Uygulamayı “Al” butonuna basarak, mağazanıza indirin. Uygulama indirildikten sonra başlat düğmesine basın ve uygulamanın ayarlar penceresine ulaşın.


Açılan pencerede “Günlük Windows Spotlight görüntüsü” yazan sekmeyi açın.Resmin altında bulunan “Geçmişi göster” butonuna basarak, daha önce yayınlanmış resimlerin ön izlemesini görebilirsiniz.


ön izlemede beğendiğiniz resimleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Daha sonra pencerenin alt taraflarında bulunan ayarlara göz atın.


Burada Spotlight görüntülerini nasıl kullanacağınızı seçenekleri açarak güncelleyin. Ekranda da belirtildiği gibi, görüntüleri bilgisayarınızda açacağınız bir klasöre otomatik olarak, kaydedebilirsiniz. Bilgisayarınız kaydedilmiş olan görüntüleri ön izleme yapmak “Göz at” butonuna basın.

İkinci uygulama: SpotBright uygulamasıdır. Mağaza arama penceresine “SpotBright” yazdığınızda uygulama butonu görünecektir.Butona tıklayın ve uygulama sayfasını açın.

Uygulamayı indirdikten sonra “Başlat” butonuna basın ve uygulama penceresine gidin


Yayınlanmış tüm resimleri “Resimler aranıyor” sekmesine basarak, taratabilirsiniz.


Tarama bittikten sonra yayınlanmış olan tüm resimleri bir klasöre indirebilirsiniz. Uygulamanın ücretli versiyonunda daha fazla seçenek sunulmaktadır.

Spot Işıkları görüntüsüne bir tıklamayla da ulaşabilirsiniz.


Açılan pencerede Spot ışıkları görüntülerini ayırarak,diğer dosyaları temizlemeniz gerekmektedir.

Yapmanız gereken altta görülen sosyal medya ağlarından birine tıklamak ve açılan bölümde script dosyayı bilgisayarınız indirerek,tıklamaktır.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.