Google Drive İçeriğini WordPress’te E-Posta İle Yayınlama

Onlarca eklentinin yaptığı işlemleri Jetpack eklentisi ile daha kolay ve hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Örneğin,Google Drive üzerinde bulunan dosyalarınızı yada hazırladığınız yazı içeriklerinizi e-posta ile sitenizde kolayca paylaşabiliyorsunuz.Bunun için Jetpack eklentisi üzerinde bulunan e-posta ayarlarını düzenliyoruz.

Jetpack ayarlar sayfasında E-posta ile Yaz seçeneğinde “Yapılandır” sekmesine tıklıyoruz.Karşımıza gelen yeni sayfada Jetpack eklentisinde oluşturulan E-postaadresini kopyalıyoruz.


Daha sonra Google Drive ana sayfana giriş yapıyoruz.


E-posta ile göndereceğimiz yazının kutucuğunu işaretliyoruz ve üst tarafta bulunan “Diğer” butonuna tıklıyoruz.Açılan pencereden “Paylaş” sekmesinden “E-posta eki olarak gönder” seçeneğini açıyoruz.Google Drive üzerinden WordPress siteye dosya göndermek için bir başka yöntemde Chrome Web Mağazasında Google Docs to WordPress uzantısını etkinleştirmektir.Etkinleştirme tamam landıktan sonra Google Drive anasayfasına dönün ve paylaşmak istediğiniz dosyayı tıklayınız.


Burada da önce “Diğer” butonuna sonra “Birlikte Aç” sekmesine tıklıyoruz.Açılan Pencerede “Google Docs to WordPress” sekmesine tıklıyoruz.karşımıza dosyamızı göndereceğimiz uzantı sayfası geliyor.


Bu sayfada WordPress girişlerinizi yaptıktan sonra “Create post(s) butonuna tıklayarak,yazınızı WordPress sitenize gönderiyorsunuz.

Videoyu İzleyin.%d blogcu bunu beğendi: