Google Dökümanlarda”Sesli kayıtlarınızı yazıya dönüştürün”

Google Dökümanlar ile sesli kayıtlarınızı yazıya dönüştürerek zamanınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz.Böylece hem daha hızlı hemde kolay düzenlenebilen içerikler hazırlayabilirsiniz.

google_docs-sesli yazma.png

Merhaba Bu bir deneme yayını yazılarınızı Google sesli yazdırma üzerinde düzenleyebilir hikayelerini öykülerinin şey yok yazılar mısınız siz konuşuyom o gözleri ve dökümanlar sözleri yazmaya çevirsin teşekkür ederim

Üst resimde görülen kısa giriş yazısı bu  yazının içeriği için örnek olarak hazırlanmıştır. Resimin hemen altındaki açıklama  ise Google Docs sesli yazma özelliği tarafından düzenlenmiştir.Düzenleme,ufak tefek sözcük hataları dışında oldukça başarılı bile sayılabilir. Sesli konuşmayı yazıya çevirirken daha başarılı bir sonuç elde edebilmek için ses ayarını iyi yapmak,mikrofonu daha yakın kullanmak, sözcükleri tane tane ve daha vurgulu söylemek,gerekirse dış ses aygıtlarını kullanmak gibi…küçük ayrıntılara daha dikkat edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.[ads]

Google dökümanlarda bu özelliği kullanabilmeniz için bir Google hesabınızın olması gerekmektedir.

Google Drive hesabınıza girdikten sonra YENİ butonundan Google Dökümanlar sayfasını açıyoruz

sesle_yazma.png

Sayfada önce “Araçlar” sekmesini devamında da “Sesle yazma” sekmesini tıklıyoruz. Sayfanın sol tarafına açılan mikrofon sembolünde dil ayarını yapıyoruz ve sembolün üzerine tıklıyoruz. Dil ve mikrofon ayarlarında sıkıntı bulunmuyorsa aracımız kullanıma hazırdır.

Eğer bir sorun oluşursa “Denetim Masası-Erişim Kolaylığı Merkezi” bölümünde dil ve mikrofon ayarlarını yaparak,yeniden deneyebilirsiniz.

Önemli:Dil ve mikrofon ayarları hata verebilir.Ayarları bir kaç kez tekrarlayın.Mutlaka olumlu sonuca ulaşarak,sesli konuşmayı yazıya çevirme özelliğini kullanabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: