FreeFileSync-Klasör ve Dosya Senkronizasyon Aracı

Açık kaynak kodlu yazılım aracı FreeFileSynac programı ile bilgisayarınızda bulundurduğunuz klasörlerinizi ve dosyalarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Temiz ve kullanışlı bir arayüze sahip olan FreeFileSynac aracı ile klasörlerinizi vedosyalarınızı karşılaştırabilir ve düzenleyerek,eşitleyebilirsiniz.

Aracın kolay kullanımı sayesinde aynı türden dosyaların sayını azaltarak,fazlalıklardan kurtulurken,bilgisayarınızın disk alanında da yer açmış olursunuz.Bütün bu işlemleri yaparken hiç bir masrafınızda olmayacaktır.Çünkü;FreeFileSynac ücretsiz bir web aracıdır.

FreeFileSynac Aracı Nasıl Çalışır?

Aracı kullanmak için  buradan FreeFileSynac bağlantısı üzerinden programın sitesine gidin ve aracı bilgisayarınıza indirerek,kurun ve çalıştırın

Bilgisayarınızda barındırılan benzer içeriklere sahip dosyalarınızı veya klasörlerinizi(örneğin;resim dosyalarınızı)karşılaştırmak için arayüzde bulunan pencerelere sürükleyerek,bırakın.

Arayüzde bulunan karşılaştır butonuna bastığınız anda,pencerede bulunan tüm dosyalar açılacaktır.

Düzenlediğiniz dosyalarınızı yada diğer dosyalarınızı isteğinize bağlı olarak,arayüzde bulunan mavi renkli dişli çark yanındaki ok işaretine tıklayın.Açılan pencereden tarih ve saate göre veya içeriğe göre yada boyuta göre sıralayabilirsiniz.

Dilerseniz karşılaştırdığınız dosyalarınızı arayüzün sağ tarafında bulunan “Eşitle” butonuna basarak,çift yönlü eşitleme yapabilirsiniz.

Eşitleme işlemi dosyalarınızın veya klasörlerinizin yoğunluğuna bağlı olarak,belirli bir süre sonunda tamamlanacaktır.

Çift yönlü eşitleme işlemi tamamlandığında arayüze sürüklediğiniz dosyalarınızın ön izlemesi karşınıza gelecek.

Eşitleme sonucunda oluşan ikiz klasörlerden birisini gönül rahatlığıyla kaldırabilirsiniz.Kendinize sakladığınız klasörden deişinize yaramayan dosyaları temizleyerek hem bilgisayarınızın disk’inde yer açmış oluyorsunuz hemde dosyalarınızı bir düzene koymuş oluyorsunuz.

Siteye ulaşmak ve yazılımı kullanmak için alttaki bağlantıya tıklayınız.

FreeFileSynac