Facebook Hesabınızda İstenmeyen Uygulamaları Engelleyin

Facebook.com hesabınızda çok sık gelen davetleri ve olur-olmaz zamanlarda gelen istekleri veya ansızın karşınıza çıkan ve kullanmayı düşünmediğiniz uygulamaları birkaç tıklamayla engelleme şansınız elbette mümkündür.

Ancak, engellemeyi düşündüğünüz etkinlikler ve uygulamaları, istek geldikten sonra yapmak yerine, önceden düzenleme yaparak engellemenizde fayda bulunmaktadır. Bir diğer önemli hususta, engellemeyi düşündüğünüz alanları iyi belirlemenizdir. Kısacası, engelleme yapmayı düşündüğünüz uygulamalarda ve isteklerde seçici olmalısınız.

Bu kısa açıklamadan sonra, engellenmesi düşünülen uygulamaların nasıl yapıldığını anlatalım.

Öncelikle,facebook.com hesabınızla giriş yapın. Ana Sayfada üst menünün en sağında bulunan ok işaretine basın ve açılan pencerede “Ayarlar “ sekmesine tıklayın.

Karşınıza gelen sayfanın sağ tarafında bulunan menü listesinden ” Engelleme” sekmesine tıkladığınızda “Engellemeleri Yönet” başlıklı yeni bir sayfa açılacak.

Resimde de görüldüğü üzere, uzun bir liste karşınıza gelecektir. Liste üzerinde bulunan engelleme seçeneklerini sırayla gözden geçirerek, engellemeyi düşündüğünüz istekleri ve uygulamaları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem oldukça kolay… Engellemeyi düşündüğünüz sekmelerin karşısında bulunan engelleme pencerelerine uygun istekleri ve kişileri yazarak onaylamanızdır

.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: