Facebook “Toplu Mesaj Gönder” Özelliğini Kullanın

Facebook tamamen ücretsiz ve erişimi kolay olan, dünyada yaklaşık olarak 1.5 milyar insanın, farklı mecralardaki bireysel veya kurumsal kişilerle doğrudan iletişim kurabildiği dev bir sosyal medya sitesidir.


Facebook üzerinden kişiler, akrabalarına, arkadaşlarına, eş-dostlarına ve Facebook kullanan herkese bu site üzerinden bağlanıyor ve bu bağlantıları kullanmak için de her gün yüzlerce insan bu platforma katılmaya devam ediyor. Tüm bu özellikleri kullanabilmeniz için yapmanız gereken bir Facebook profiline ve internet erişimine sahip olmaktır. Facebook’u çok daha verimli kullanmak için Facebook uygulamalarını indirebilirsiniz.
Facebook Messenger, Facebook arkadaş listenizde bulunan herkesle iletişim kurmak ve sohbet etmek için en yaygın kullanılan bir uygulamadır. Üstelik bu uygulamayı kullanmak için uygulamayı indirme zorunluluğunuzda bulunmamaktadır. Uygulamayı profil sayfanızda sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Facebook profilinde kullanılan en yaygın özellik mesajlaşma özelliğidir.

Facebook profil sayfanızda kullanabileceğiniz farklı türlerde mesajlaşma yöntemleri bulunmaktadır.
Genel mesaj paylaşma :
Herhangi bir konuda mesaj düzenleyip yayınladığınızda, profil sayfanıza giren herkes bu mesajı görebilir.
Kişiye özel mesaj paylaşma:
Bir arkadaşınızla kişiye özel mesaj paylaşmak için, arkadaşınızın profil sayfasından özel mesaj yazabiliyorsunuz.
Toplu mesajlaşma:
Arkadaşlarınızla ya da akrabalarınızla düğün, bayram ve özel kutlamalar için toplu mesajlaşma özelliğini kullanabilirsiniz.
Bu bölümü iki farklı biçimde uygulayabilirsiniz.
1. Toplu mesajlaşmayı en kolay biçimde grup oluşturarak yapabilirsiniz. Ancak, burada yazdığınız mesajın bazı grup üyelerine ulaşmasını istemeyebilirsiniz. Örneğin; bir düğün daveti paylaşacağınızı varsayalım. Paylaşacağınız davetiye mesajı, paylaştığınız grupta bulunan üyelerinin tamamına ulaşacaktır. Öyle ki, grupta bulunan insanların bir kısmı ile ilişkiniz birinci dereceden ilgili değilse, bu paylaşımı yapmak istemeyebilirsiniz

2. Birden Fazla Kişiye Toplu mesaj gönderme
Facebook üzerinde herhangi bir gruba eklemeden birden fazla kişiye mesaj göndermek için Google Chrome tarayıcısında barındırılan MessengerMerge uygulamasını tarayıcınıza kurun ve devamında Messenger.com‘u açın ve Facebook kimlik bilgilerinizle giriş yapın. Burada, sayfanın sol üst tarafında bir kutu göreceksiniz


Kutuya tıkladığınızda üstte görülen ekran açılacak. Add Friends Here! sekmesine tıkladığınızda tüm arkadaşlarınızın bulunduğu bir menü penceresi açılıyor. Mesaj göndermeyi düşündüğünüz arkadaşlarınızı menüde tik işareti koyarak seçiyorsunuz. Daha sonra mesaj oluşturmak için First Message yazan sekmede mesajınızı yazıyorsunuz ve “Gönder” tuşuna basarak, mesajınızı gönderiyorsunuz. Daha fazla mesaj eklemek için diğer sekmeleri de kullanabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.