Web Sayfalarını Facebook’a Kaydet, Sonra Oku

Sosyal Medya paylaşım sitesi facebook.com günlük yaşamımızın bir parçası oldu artık… Durumun böyle olmasının birden çok farklı nedenleri var elbette…

Günlük yaşamın hemen her alanında ve her yerde karşımıza çıkan Facebook’un, çok farklı paylaşım özelliklerini üzerinde barındırması, en büyük paylaşım sitesi olma özelliğini sürdürmesinde önemli rol oynuyor tabii ki..

Facebook, arka planda çalışan büyük bir geliştirici-uzman ekibe sahip bir platformdur. Bu uzman ekip, sürekli yeni özellikler geliştirmekte ve bu özellikleri kullanıcılarına sunmaktadır. Sesli ve yazılı mesajlaşma, görüntülü konuşma, her türlü görsel paylaşımının kolaylıkla yapılması, farklı türlerde ( iş-sanat vs.) bireysel ve kurumsal sayfa oluşturma özelliği, eski çevrelerin yanı sıra yeni çevrelerinde (arkadaşlıklar) oluşturulması gibi daha çok sayıda özelliği barındırması, dünya çapında 1.5 milyar üye edinerek, insanların ortak kullanım alanını oluşturmasını sağlaması, Facebook’un neden çok kullanıldığını açıklamaktadır.

Facebook, Save özelliğini 2015 yılında kullanıma sundu. Ancak, bu özellikten çok fazla sayıda insanın haberinin bile olmadığından eminim. Facebook’un kaydetme özelliği çok geniş bir alanı kapsa

İnternet ortamında sörf yaparken girdiğiniz bir web sayfasında ilginizi çeken bir makale gördünüz, ama o sayfayı incelemeye zamanınız yok, ne yaparsınız? Ya da ilginizi çeken bir film ya da videoyu daha sonra izlemek için o an için zamanınız uygun olmadığını düşündüğünüzde yaparsınız? En kolay yöntem “Kaydet ve sonra oku” özelliğini hemen kullanmak isteyebilirsiniz Facebook’un “kaydet” özelliği, kullanıcıların farklı web sayfalarını kaydetmelerini ve bunları daha sonra incelemek için kontrol etmelerini sağlıyor.

FacebookPaylaş” özelliğinin işlevini tamamlaması için web sayfasının ya da bir video veya görselin Facebook üzerinde paylaşılabilmesi için FacebookPaylaş” sembolünün web sayfasında barındırılması ya da ilgili kayıt belgesiyle ilişkili olması yeterlidir.

Facebook.com üzerinde beğendiğiniz bir gönderiyi kaydetmek için, “Sayfayı Beğen” butonunun hemen sağında yanyana üç nokta(…) sekmesi bulunmaktadır.

Sekmeyi açtığınızda menü penceresi açılıyor.En üstte bulunan “Bağlantıyı Kaydet” seçeneğini tıklayın

Ancak, FacebookPaylaş” butonu olmayan web sayfaları, görsel veya video kayıtlarını Facebook hesabında kaydetmek ve sonra incelemek için bir yol daha bulunmaktadır.

Bütün bu güzel bağlantıları yapabilmek için Save to Facebook adlı basit bir uzantıyı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Bu uzantı sadece Google Chrome tarayıcısı üzerinde kullanılabilen bir uzantıdır

Uzantıyı Google Chrome tarayıcına kurmak ve kullanmak için buradaki bağlantıya gidin ve Facebook’ta Kaydet uzantısını yükleyin.


Uygulamayı kullandıktan sonra Facebook üzerinde oturum açtığınızda, ana sayfasının sol tarafında bulunan menü listesinde “kaydedilenler” üzerine tıklayın

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.