Facebook Hesabınızda Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırın

Facebook hesabınızla internet üzerinde bir çok işlemi kolayca takip edebilirsiniz. Ancak, ziyaret ettiğiniz sitelerde erişim izni verdiğiniz şirket uygulamaları, kişisel hayatınızın ayrıntılarını bir hazine gibi saklar.

Bu bilgileri kullanarak, size gerekli gereksiz zamanlarda mesajlar gönderirler. Yapılması gereken doğru hareket, bu uygulamaları kullanmanız gerekiyorsa, kullanın. Ama işiniz bittiğinde bağlantıları kesmeyi de ertelemeyin.

Facebook hesabınızda, kaldırmayı düşündüğünüz uygulamaları düzenlemek için telefonunuzdan da kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Ancak, bu uygulamaları bir masaüstü cihazla, klavye maus kullanarak yapmanız daha kolay olacaktır. Uygulamaları düzenlemek için hemen  Facebook.com hesabınıza gidin ve hesabınıza giriş yaparak, düzenlemeye başlayın.

Ana sayfada, üst çubuğun en sağında bulunan ve aşağıya bakan küçük oku açın. Açılan menü penceresinin alt kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıkladığınızda “Genel Hesap Ayarları” sayfasına yönlendirileceksiniz.

Sayfanın sol tarafındaki menü çubuğu üzerinde “Uygulamalar” sekmesine tıkladığınızda, hesabınızda bulunan  uygulamaları gösteren yeni bir ekran açılacak.

Uygulamaların hepsi bu kadarla sınırlı değil tabii ki…Ekranın alt kısmında bulunan “Tümünü Göster “ butonuna bastığınızda, sayfanın devamında tüm uygulamalar görülecektir.

Farenin ucunu herhangi bir uygulama üzerine götürdüğünüzde  “Ayarları Düzenleme” sekmesi birlikte bir çarpı işareti açılıyor. Çarpı işaretine tıkladığınızda; uygulamanın kullanım adını gösteren bir POP-UP pencere açılıyor

Sağ alt köşede bulunan “Kaldır “ düğmesine bastığınızda uygulama hesabınızdan kaldırılacaktır.

Bir uygulamayı Facebook hesabınızdan kaldırmak, hesap verilerinizin kurtulduğu anlamını taşımıyor. Bu servislerin hemen hepsinin veri tabanlarında  adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, kişisel ilgi alanlarınız ve e-posta bilgileriniz kayıtlı halde duruyor olacak. Size ait temel hesap bilgilerini, ilgili uygulamanın sitesine de giderek, temizlemelisiniz.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: