Facebook.com Hesap Adınızı Değiştirin

Sosyal paylaşım sitesi facebook.com üzerinde oluşturduğunuz hesap adınızı bir süre sonra değişik nedenlerden dolayı değiştirmek ihtiyacı duyabilirsiniz.Örneğin;takma bir adla açtığınız  hesabı değiştirerek,kendi adınızla yeniden düzenlemek isteyebilir,yada tam tersine,kendi adınızla açtığınız bir hesabı takma adla değiştirmek isteyebilirsiniz.
Kısacası,herhangi bir nedenden dolayı hesap adınızı değiştirmek istediğinizde Facebook’un koyduğu standart ad kuralları bu duruma engel oluşturuyor gibi görünse de,kullandığınız hesap adınızı değiştirmek için bir yöntem bulunmaktadır.
Yazının devamında bu yöntemi uygulayarak,facebook hesap adınızı kolaylıkla istediğiniz bir adla değiştirebilirsiniz.Ancak,burada dikkat edilmesi gereken iki tane önemli ayrıntıya dikkat edilmelidir.
Birincisi,değiştireceğiniz adın nüfus bilgilerinize uygun olmasıdır.Diğer ayrıntı ise,hesap adınızı değiştirdikten sonra 60 günlük süre dolmadan değiştirdiğiniz hesap adınızı tekrar eski hesap adınızla yada başka bir adla değiştiremeyeceğiniz bilgisidir.
Facebook hesap adını değiştirmek için altta verilen adımları uygulayın.

.Hesabınıza giriş yapın
.Üst menü çubuğundan ayarlara girin.
.Genel Hesap Ayarları sayfasında  “Adın” hizasındaki “Düzenle” sekmesini açın.

İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra “Değişiklikleri Gözden Geçir” butonuna basın ve işlemi tamamlayın.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: