Akıllı Çizim Araçları

Akıllı tahta yada tablet uygulamasına geçemeyen sınıflarda,basit çizimleri online olarak yapabilirsiniz.
Uygulamaları projeksiyon cihazıyla  yansıtarak akıllı tahta gibi kullanabilir,ders etkinliklerini daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.Ücretsiz olan uygulamaları bağlantı vererek paylaşabilir,e-posta ile gönderebilirsiniz.

Bu ücretsiz uygulamalardan sizler için seçtiklerimizi paylaşalım. http://awwapp.com  Sitesine giriş yaptıktan sonra,”Çizmeye başlayın” düğmesine tıkladığınızda, açılan basit ve kullanışlı sayfada çizimlere hemen başlayabilirsiniz.İsterseniz metin yazma penceresi kullanarak,yazılı dökümanlarınızı da paylaşabilirsiniz.Sitenin verdiği katıştırma kodlarını ekleyerek,sitenizde paylaşabilirsiniz.

Birden fazla kişiyle bağlantı kurmanıza  ve eğlenceli ortamlar yaratarak,online çizimler paylaşabileceğiniz http://flockdraw.com/ sitesinden de yararlanabilirsiniz.

Flockdraw çevrimiçi beyaz tahta bazlı boya ve çizim aracını kullanmak için ücretsizdir. Bu kolay eğlence ya da iş için birden fazla kişi ile çevrimiçi ücretsiz çizmek için yapar. Bir odada sınırsız kişileri ve gerçek zamanlı olarak çizim güncellemeleri olabilir. Farklı renkler, şekiller ve metin kullanır.

“Create your session” butonuna tıkladığınızda karşınıza açılan sayfada yeni bir  pencere göreceksiniz.Pencereye bir isim yazdıktan sonra çizimlere başlıyorsunuz.

Bu yazının içeriği 11 Nisan 2016 tarihinde düzenlenmiştir.

Google‘ın,kısa süre önce yayına başlayan Chrome Canvas uygulaması web tarayıcınızda çizim yapmanıza ve not almanıza izin vermektedir.(25.12.2018) Uygulamayı kullanmak için buradaki bağlantıdan canvas.apps.chrome sayfasına ulaşarak,açılan tuval sayfasında uygulamayı kullanabilirsiniz.