Adwords Anahtar Kelime Planlama Aracı

Blog yazılarınızın arama motorlarında ön plana çıkmasını sağlayan en önemli etken yazınızın içeriğini tanımlayan anahtar kelimeleridir. Anahtar kelimelerin seo düzenlemelerinde de rolü ve etkisi oldukça önemlidir.

İyi etiketlenmiş bir yazının daha geniş kitlelere ulaşması blogunuzun hitini artırırken, sayfalarınızda barındırdığınız reklam gösterimlerinde gelir artışı sağlamanıza olanak sağlar.

Bu durumun farkında olan blog yazarları, içeriklerine ekleyecekleri anahtar kelimeleri belirlerken seçici olmak zorunda olduklarının bilincindedirler.

En seçkin odak anahtar kelimeleri belirlemek için anahtar kelime araştırması yapmak ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Seçilen sözcüklerin iyi belirlenmesi, sitenizin popülerliğini artıracaktır. Anahtar kelime araştırması yapmak için “Google Adwords Anahtar Kelime Araştırma Aracı” kullanılabilecek en iyi yöntemlerden birisidir. Ücretsiz ve kullanımı kolay olan araç, kendi alanında tartışmasız lider konumundadır. Aracı denemek ve kullanmak için Adwords anahtar kelime planlayıcısı sayfasına gidin ve aracı kullanmak için verilen adımları takip edin.

Sayfada bulunan sekmeleri sırayla açarak, sistemin işleyişi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Deneme amaçlı sekmeleri birlikte açalım ve inceleyelim.

1.”Bir kelime öbeği,web sitesi veya katagori kullanarak yeni anahtar kelimeler arayın” sekmesini açalım ve sayda verilen pencereleri örnek resimdeki gibi uygun tanımlarla dolduralım ve sayfanın alt kısmında bulunan “Fikir al” butonuna basalım.

Açılan sayfada anlık değişen anahtar kelime fiyatlarını kontrol ettiğimizde,oluşturacağınız blog

içeriklerinizde anahtar kelimelerin etkisi net olarak görünmektedir.

2- ” Arama hacmi verilerini ve trendlerini alın.” sekmesini açalım.

Sayfada açılan iki pencereye olası kelimelerden birer liste hazırlayalım ve “Tahminleri al” butonuna basalım.

Açılan sayfada çıkan değerleri görmek için sekmeleri sırayla tıklayalım.

3- ” Tahmin almak için bir anahtar kelime listesi girin veya yükleyin.” sekmeyi açalım.

Açılan sayfada pencereye olası sözcüklerimizi yazalım. “Tahminleri al” butonuna tıklayalım.

Açılan sayfada sekmeleri tıklayarak değerleri görelim. Ayrıca,sayfalarda açılan diğer sekmeleri ve Anahtar Kelime Planlayıcısı ile ilgili ipuçları bölümünü de incelemenizde yarar var. Çünkü; kullanmak isteyebileceğiniz farklı özellikler ilginizi çekebilir.

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.