WordPress Sitede Rastgele yazı gösterme eklentisi | My Guytu
WordPress Sitede Rastgele yazı gösterme eklentisi – My Guytu

WordPress Sitede Rastgele yazı gösterme eklentisi

WordPress sitelerde kullanılan temaların büyük çoğunluğunun,kenar çubuklarında varsayılan olarak gelen ve sitelerin içeriklerini tanıtmak için kullanılan widgetlerin başında en çok kullanılan Son yazılar ve İlgili yazılar gibi bileşen eklentileridir.Bazı temalarda ise bunların dışında varsayılan olarak gelen eklentilerden  (Random PostsRastgele Yazılar) eklentisi,bir çok tema da maalesef bulunmamaktadır.
Sitenizde “Rastgele Yazı” eklentisi kullanarak,ziyaretçilerinize ön sayfada görünmeyen ve göze çarpmayan eski içeriklerinizi gösterme ve inceleme şansı tanımak isteyebilirsiniz.Böylece ziyaretçilerinize daha farklı içerik gösterme şansı elde edebilirsiniz.Aynı zamanda eski yazılarınızın okunmasını sağlayarak,seo puanınızın da yükselmesine katkı sağlamış olursunuz.
Sitenizde “Rastgele Yazı” göstermek için buradan WordPress eklenti sitesine giderek site üzerinde barındırılan onlarca eklentiden bir kaç tanesini deneyerek,kolaylıkla kullanabilir yada buradan Gelişmiş Rastgele Yayınlar Widget” eklentisini sitenize kurabilirsiniz.Eklentiyi kurduktan sonra Görünüm-Bileşenler sayfasında oluşan widget’i sidebar üzerinde kullanabilirsiniz.
Rastgele Yazılar” bileşenini eklenti kullanmadan iki farklı kod kümesini kullanarak sitenizde kolaylıkla gösterebilirsiniz.
Birinci kod :
Yapmanız gereken ilk işlem aşağıda verilen kodları sitenizin functions.php dosyasına yada sitenize özel plugin dosyasına eklemektir.

Bu kodla sidabar üzerinde 5 farklı içeriğinizin işlevi oluşturulmaktadır.Sitenizin herhangi bir yerinde gösterebilmek için kısa shortcode kullanmalısınız.Bunun için kullanabileceğinizi kısa kod [wpb-random-posts] biçiminde olacaktır.Bu kodu bileşenlerde “Metin” widget içinde de kolayca kullanabilirsiniz.
İkinci kod:
Altta verilen kodları temanızın functions.php dosyası içine kopyalayın ve yapıştırın.

Daha sonra sidebar.php veya header.php dosyaları içine yada bileşenlerde metin widget içine altta verilen kod dizesini yapıştırın.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: