Monthly Archive: Mart 2017

0

WordPress Veritabanı Temizliği

WordPress sitenizin yavaş açılma sorunu varsa, bu durumun olası nedenlerinden biri de veritabanını dolduran gereksiz ve kullanılmayan dosyalar ve klasörler olabilir. Bu dosyalar ve klasörler zaman içinde sorunlar çıkarmaya başlar.

0

Google Docs ile yazılarınıza çerçeve oluşturun

Blog içeriklerinizi Google Dökümanlarda hazırlayabilirsiniz.Hazırladığınız içeriklerinizi metin düzenleme editöründe bulunan birbirinden farklı ve kolay kullanımlı özelliklerle, ilgi çekici hale dönüştürebilirsiniz.Oluşturduğunuz çerçeveleri blog içeriklerinizde paylaşabilirsiniz.

0

WordPress Yazıyı Çerçeve İçine Alma

WordPress portalda kurulu sitemde içerik yazısı düzenlerken, yazının bir bölümünü çerçeve içinde gösterme ihtiyacı oluştu. Konu ile ilgili yaptığım araştırma sonucunda, kullanılabilecek birkaç yöntem ile yazı içinde çerçeve oluşturulabileceğini öğrendim.

0

Windows 10’u Hızlandırma Yöntemleri

Microsoft, yaptığı güncellemelerle Windows 10’u sürekli olarak yeniliyor ve geliştiriyor.Windows 10 kullanıcılarının yapılan güncellemeleri takip ederek, gelişmelerden haberdar olmaları ve cihazlarını güncel tutmaları, cihazın verimli kullanımı için büyük yarar sağlayacaktır.

0

Bilgisayarı hızlı kapatma yöntemleri

Windows 10 işletim sistemi kullanılan bilgisayarlarda, bilgisayarı kapatmak veya yeniden başlatmak yada uyku moduna almak için kullanılan temel iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanırken Başlat menüsünde bulunan güç kaynağı üzerindeki adımları uygulayarak ,işlemlerimizi tamamlıyoruz....