Twitter-Takip Edilenler Listesini Temizleme

Uzun zamandır girmediğim Twitter.com adresimle ilgili mail adresime arka arkaya gelen takipçi sayısının artması sonucunda merak etim ve “Neler oluyor?” diyerek,hesaba girdim.

Hesap benim hesaptı ama hesabın profilinde benim eklediğim resim değişmiş bir başkasına ait profil resmi yerleşmişti.Takipçi sayısı mail adresine gelen talepler doğrultusunda 30-40 kişi kadar artmış.Ancak,takip ettiklerim neredeyse 2000 hesaba ulaşmıştı.

Anlaşılan bizim hesap bir başkası tarafından kullanılıyordu.İlk işim Twitter Yardım sitesine girmek oldu.Yönergelere uygun olarak hemen şifreyi değiştirdim.Sonra da profil resmini değiştirdim ve profilde düzenlemeler yaptıktan sonra ,şifreyi tekrar değiştirdim.Konrtrol ettiğimde hesap tekrar benim olmuştu.

Fakat “Takip edilenler” listesini nasıl temizliyecektim? Hani,40-50 hesap olsa “Takibi bırak” dersin ve temizlersin.Ama ikibine yakın hesap tek tek temizlemek kolay iş değil. Herhalde bir çözümü vardır diyerek, Google amcaya müraacat ettim.Sayfaya girdiğimde konu ile ilgili olarak epeyce bir başlık buldum.Tarihlerine göre en yeni başlıklardan bir kaçını tıkladım ve “Takip Edilenler” listesini temizlemek için bir kaç farklı kod buldum.Bunlardan ilk denediğim kodla listeyi 700 kişi kadar azalttım.Ama işlem devam etmedi.Sayfanın üst kısmında “Günlük limitiniz dolmuştur” uyarısı aldım.Bir-iki saat tekrar denedim ama sonuç değişmedi.

Bir tam gün geçtikten sonra aynı yöntemle bir başka kod daha denedim ve listenin tamamını kaldırdım.”Takip Edileler listesini Temizlemek” için altta açıkladığım yöntemi uygulayınız.

Önce Twitter.com/hesabına giriş yapılıyor.Takip edilenler bağlantısına tıklanarak,sayfaya giriliyor.Yada https://twitter.com/following bağlantısından da giriş yapabilirsiniz.Sayfada takip edilenler listesinin tamamı görünüyor.

Sayfada “Takip ediliyor” butonlarının birinin üzerine geldiğinizde içerik değişiyor ve “Takibi bırak” şekline dönüyor.Butonun üzerinde sağ tık yaparak,açılan pencerede “Sayfa öğesini incele” yada sadece “İncele” sekmesine tıklanıyor.Tıklamadan sonra sayfanın sağ tarafında yeni bir pencere açılıyor.Pencerenin üst kısmında bulunan “Console” sekmesine tıklandığında boş bir bölüm açılıyor. Bu bölüme altta verilen kod kopyala-yapıştır yöntemiyle ekleniyor.

setInterval(function () {

t = $(“.following”).find(“.follow-button”);

if (!t[0]) {

window.scrollTo(0, $(document).height());

} else {

console.log(t.attr(“class”));

t.trigger(“click”);

}

}, 1000)

Daha sonra Enter tuşuna tıklanıyor.Tıklamayla birlikte takip edilenler listesi temizlenmeye başlıyor.Temizleme işlemi sırasında biraz sabırlı olma ve tarayıcıda başka bir işlem yapılmaması öneriliyor.

Bir anda çok sayıda hesap silindiği için limit doldu uyarısı alabilirsiniz.Bu durumda benim yaptığım gibi işleme kaldığınız yerden devam edersiniz. Yada Twitter.com hesabı kilitleyebilir.Bu durumda anasayfaya giriş yaparak,şifreyi değiştirin.

%d blogcu bunu beğendi: