Bilgisayarınızdaki Dosya-Klasör ve Programları Tek Tıkla Açın

Increase text size Decrease text size

Bilgisayarınızda bulunan tüm dosyalarınızı ve klasörlerinizi tek tık hareketiyle açabilirsiniz.

Windows, kullanıcıları için bilgisayar üzerinde üzerinde bulunan dosya,klasör ve programları çift tıklama yöntemiyle açmaları için yerleşik bir uygulama sunmasına rağmen Microsoft, daha pratik ve daha hızlı bir yöntem olan tek tıkla dosya ve klasörleri açmanın yolunu sunmaktadır.

Windows kullanıcılarının büyük çoğunluğu dosya ve klasörleri açmak için, mausu açılacak olan dosya yada klasör üzerine getirdikten sonra, hafif çift tıklama yaparak, dosyaları açmaktadırlar. Yada maus klasör veya dosya üzerindeyken, sağ tık yaparak, açılan penceredeki menülerden “Aç” seçeneğine yada “Yönetici ile aç” seçeneğine tık yaparak, açmaktadırlar.

Windows işletim sisteminde tek tıkla dosya ve klasörleri tek tıkla açmak çok kolaydır.bunun yararlanacağımız yöntem “Dosya Gezgini Seçenekleri “üzerinde bulunmaktadır.

Dosya Gezgini Seçeneklerine iki farklı yöntemle kolayca ulaşabilirsiniz.

  1. İşleme başlamak için Windows başlata sağ tık yapın ve Dosya Gezgini sekmesini açın. Dosya Gezgini > Görünüm > Seçenekler üzerine tıklayın. Karşınıza “Dosya Gezgini Seçenekleri” penceresi açılacaktır.
  2. Bilgisayarınızın başlat>arama penceresine > Dosya Gezgini yazın. Açılan pencerede “Dosya Gezgini Seçenekleri” üzerine tıklayın.

“Öğeleri tıklatma senekleri başlığı altında bulunan düğmelerden tıklatma seçeneğinizi işaretleyin ve “Tamam” butonuna basın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir